Обліпиха, зокрема олія з неї, широко використовується в народній медицині. Адже обліпиха – це справжнє джерело вітамінів і здоров'я. Плоди обліпихи використовуються для приготування соку, чаю. А для лікування можна застосовувати обліпихову олію, яка має протизапальну і болезаспокійливу дію, сприяє загоєнню пошкодженої шкіри, для лікування опіків, пролежнів, обморожень, а також для схуднення.

Використовують обліпихову олію при сухості очей. Прийом 2 грамів обліпихової олії протягом трьох місяців повністю виліковує почервоніння, свербіж, лущення століття, усуває симптоми сухої зіниці.

Це хороша серцево-судинна терапія. Дослідження пацієнтів з ішемічною хворобою серця, які отримували в день по 10 мг олії обліпихи протягом шести тижнів, показали значне зниження рівня холестерину, поліпшили стан при стенокардії та серцевій недостатності функції.

При менопаузі. Омега жирні кислоти допомагають підтримувати структуру шкіри, слизових оболонок і травної системи, піхви і клітин по всьому організму. Omega 7, що міститься в обліписі, допомагає клітинам утримувати вологу, особливо в області очей, рота і піхви.

Профілактика захворювань печінки. Потужна антиоксидантна сила обліпихової олії робить її незамінним гепатопротектором. Вживання обліпихової олії зменшує концентрацію афлатоксинів у печінці і зменшує тим самим їх негативний вплив. Масло також сприяє нормалізації вироблення ферментів і жовчних кислот.

Для зниження ваги, схуднення. Обліпихові ягоди мають позитивний вплив на метаболічні процеси при надмірній вазі й ожирінні у жінок. Омега-7 жири та олії пригнічують накопичення жиру в тканинах.

Використовують цю олію і як протизапальний засіб. Після трьох місяців прийому препаратів обліпихи спостерігається значне зниження показників маркерів системного запалення.

Для зцілення при гастриті. Використання обліпихової олії за півгодини до їжі заспокоює уражені бактеріями і грибками тканини в травному тракті і допомагає запобігти і лікувати виразку шлунка.

Як профілактика передчасного старіння. Лабораторні дослідження показали, що обліпиха має антибактеріальний, протизапальний ефект, а також перешкоджає згортанню крові. Існують наукові докази, що олія обліпихи сприяє загоєнню шкіри, підвищує імунітет, покращує показники холестерину, активно перешкоджає старінню, сприяє гідратації шкіри, підвищує еластичність і регенерацію шкіри.