Одним із доволі популярних, але небезпечних рецептів, є заливання свіжого опіку олією або сечею. Адже замість того, щоб понизити ступінь опіку, як того вимагає лікування, ці методи навпаки, підвищують ступінь ураження. Сеча лише інфікує рану, а олія перекриває доступ кисню, необхідного для заживлення. Насправді обпечені місця слід промивати холодною водою, а в разі відкритої рани — розчином хлоргекседину.
Використання соди в домашніх умовах теж частенько зовсім не відповідає лікувальним нормам. Зокрема, соду застосовують як засіб від печії. Однак, у разі регулярного застосування цього методу не уникнути небезпечних побічних явищ. Адже сода дає “ефект рикошету”, при якому рівень кислоти, який спочатку знижується, згодом стрімко піднімається ще більше, а слизова шлунку при цьому роз'їдається і запалюється. З цієї ж причини небезпечно пити соду як засіб для схуднення.
Доволі критично відгукуються науковці і про “картопляні інгаляції”, які радять як народний засіб, людям із хворим горлом та кашлем.
Фахівці переконують: шкода від дихання парою вареної картоплі значно перевищує користь, адже у цьому разі можна отримати опіки дихальних шляхів і слизових. У деяких випадках можлива навіть втрата свідомості. Особливо небезпечна така терапія за наявності запального процесу (бронхіту, ларингіту, ангіни, гаймориту тощо), адже гаряча пара лише погіршить стан хворого.