Добре від нежитю допомагають домашні парові інгаляції з краплями масла евкаліпта, ялиці, м'яти, чайного дерева. В миску або каструльку з окропом додають 3-5 крапель масла, накриваються товстим махровим рушником і дихають ароматним паром.
Ніс під час нежитю треба прогрівати, щоб зняти закладеність і набряк. У маленькі чисті мішечки зі щільної тканини кладуть велику сіль і прожарюють їх на сковороді, потім притискають ці мішечки до носових пазух і прогрівають їх. Сіль довго тримає тепло, тому така процедура дуже ефективна. Також для прогрівання використовують гаряче яйце, зварене круто.
Допомагає впоратися з нежитем прогрівання грудей гарячою вареною картоплею. Велику картоплю треба зварити в шкірці, потім розрізати уздовж, прикласти до грудей через кілька шарів паперу і укутати теплою ковдрою. У міру охолодження картоплі аркуші паперу треба по одному прибирати. Таке прогрівання можна продовжувати близько 20 хвилин.
Для лікування нежитю можна і самостійно готувати краплі. Так, спробуйте закапувати в ніс ментолове масло: по 3-5 крапель 2 рази на день. У багатьох сім'ях є таке лікувальна рослина, як каланхое. Як тільки почнеться нежить, треба змащувати в носі його соком - 2-3 рази на день, або закапувати сік по 3-5 крапель. Сік сирого буряка з медом закапують у ніс до 6-ти разів на день по 5-6 крапель.
Маловідомий, але дієвий народний засіб від нежитю - настоянка полину. Краще запасти цю рослину з літа. Траву полину (15-20 г) заливають горілкою (0,5 л) і настоюють впродовж доби. Можна також придбати настоянку у аптеці. П'ють перед їжею по 25-50 г, залежно від маси тіла, а також перед сном.
Дуже ефективно промивання носа: слабким розчином солі, соди, зеленим чаєм. Народних засобів лікування нежитю - безліч, і завжди можна вибрати ті, які будуть для вас ефективні і безпечні.
Користуйтеся нашими порадами і нежить буде вам не страшний!