22 вересня - Національний день партизанської слави України. Віряни вшановують пам'ять мученика Фоки і пророка Йони. До Нового року залишилося 100 днів.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

22 вересня в церковному календарі – день пам’яті мученика Фоки і пророка Йони. За переказами Фока народився в місті Синопі і ще в юні роки вів доброчесне життя. В зріломі віці Фока став єпископом, проповідував християнство і навернув на шлях істини багатьох людей. В той час імператором був Траян, який проповідував язичництво, тому відбувалися гоніння за християнами. Фока був схоплений. Його змушували зректися віри, але єпископ залишався твердим в своїх переконаннях.

Про пророка Йону відома цікава легенда. Якось він отримав від Господа видіння, в якому Той наказав йти до Ніневії, щоб передбачити загибель міста за його беззаконня. Однак Йона не послухався і замість цього пішов до Іспанії. Корабель, на якому плив чоловік, потрапив у страшну бурю. Моряки кинули жереб, щоб дізнатися, чиї гріхи накликали на них гнів Божий. Жереб вказав на Йону. Тому його викинули в море, щоб той спокутував провину. В морі Йону проковтнув кит, і чоловік провів в його череві три дні. Після цього Йона знову отримав видіння йти до Ніневії. І цього разу він послухався.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ЦЬОГО ДНЯ

  • Не можна купувати і їсти рибу.
  • Краще не займатися тяжкою фізичною працею.
  • Не варто виходити з дому до світанку.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ ТА ТРАДИЦІЇ

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: чутно грім — взимку снігу не буде;
ввечері на небі світить місяць червоного кольору — чекайте на вітряну погоду;
яка погода цього дня, такою вона буде весь місяць;
якщо на березі все ще тримається жовте листя, зима прийде пізно;
ввечері тепліше, ніж удень — чекайте на штормовий вітер.

ХТО СВЯКУЄ ІМЕНИНИ 22 ВЕРЕСНЯ 

Які сьогодні іменини: Яким, Олександр, Олексій, Опанас, Василь, Григорій, Дмитро, Захар, Йосип, Микита, Сергій, Феодосій, Феофан, Харитон, Ганна.

Талісманом людини, народженої 22 вересня, є корал. Це скелети поліпів (морських безхребетних істот). Здавна наші предки вважали, що корали здатні позитивно впливати на кровообіг та серцево-судинну систему, активізують обмін речовин.