21 липня у світі відзначають Міжнародний день нездорової їжі, Міжнародний день торта Ламінгтон. А в православній церкві у цей день вшановують пам'ять великомученика Прокопія.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

21 липня день пам'яті святого великомученика Прокопія. Люди прозвали святого Женцем або Жатвенником, оскільки з цієї дати його поминання починали жати жито.

Беручись до роботи 21 липня, люди зазвичай служили молебень на честь святого. Після цього накривали столи з різними стравами. На Прокопія також заготовлювати корми для худоби на холодну пору року. Вірили, що якщо так не зробити, то тварини не захочуть їсти корм, заготовлений для них на зиму.

Прокопій або Прокопій Скитопольський — християнський великомученик 4 століття зі Святої Землі. Святий Прокопій був родом із Єрусалима і вже з юних літ вів чеснотливе християнське життя. Жив тільки на хлібі й воді, які споживав 2-3 рази на тиждень.

Усе своє життя Прокопій вивчав Святе Письмо. Був читцем при церкві в Скитополі і проганяв злих духів покладанням рук. Погани ув'язнили Прокопія і звеліли йому поклонитися своїм богам. Коли він відмовився, йому відрубали голову у Кесарії Палестинській. Прокопій став першим мучеником за Христову віру в Палестині.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

У четвер, 21 липня, іменини відзначають власники таких імен: Андрій, Віктор, Данило, Дмитро, Прокопій, а також Ростислав.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

Якщо в цей день молодий місяць, то за погодою можна визначити, яким буде серпень.
Стиглі стручки акації кажуть, що житнє зерно вже дозріло.
Бджоли злішими стали - до сильної спеки незабаром.
Якщо у цей день молодий місяць, то по погоді можна визначити, яким буде серпень.
Якщо колосок на Прокопія заткнути за пояс, то до кінця літа спина боліти не буде.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ 

Не рекомендується 21 липня починати нові справи, оскільки вони можуть бути неуспішними.
Не варто ображатися на когось, висловлювати свої претензії і сваритися.
Також 21 липня не можна дозволяти здолати себе ліні.
Не варто цього дня зловживати алкоголем, а також переїдати;
Не слід сьогодні ходити в гості після заходу сонця;
Не варто у цей день займатися важкою фізичною працею.