Фото ілюстративне
21 вересня у світі відзначають Міжнародний день миру та Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера.

ЯКЕ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО 21 ВЕРЕСНЯ

21 вересня 2023 року віряни вшановують пам'ять святого апостола Кодрата. Кодрат був одним з з апостолів від сімдесяти, які проповідували Євангеліє по всьому світу. Він народився в Анатолії в другій половині першого століття. Після мученицької смерті святого Публія він став єпископом Афін. Був високоосвіченим і талановитим письменником, який написав "Апологію" - твір на захист християнства перед імператором Адріаном. Він також є автором послання до Діогнета, яке вважається одним з найкращих зразків ранньохристиянської літератури.

Кодрат був свідком хресної смерті Христа і Його воскресіння, і довго жив після цих подій, давши своє свідчення багатьом людям. За свою віру в Христа він був переслідуваний, побитий каменями і ув’язнений. Він помер в темниці від голоду, не раніше 130 року. Він є першим з грецьких апологетів і одним з найпочесніших святих Православної Церкви.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

21 вересня іменини відзначають власники таких імен:Андрій, Валентин, Василь, Володимир, Данило, Дмитро, Іван, Йосип, Костянтин, Лаврентій, Нестор, Олександр, Петро, Ян..

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

Листя на березі починає жовтіти з верхівки – зима прийде рано.
Багато горіхів та мало грибів – до сніжної і суворої зими.
День холодний, але вночі потепліло – зима буде сніжною і досить холодною.
Дме північно-західний вітер – до морозної зими.

 

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 21 ВЕРЕСНЯ

В цей день не рекомендується відмовляти в допомозі.
Не можна лінуватися - з дому піде достаток.
Не варто брати або давати в борг що-небудь - до фінансових труднощів.
Не радили цього дня свататися - союз буде недовгим.
Також за народними прикметами цього дня не слід надягати чуже взуття - можна "забрати" на себе чужі хвороби і проблеми.