Фото: ілюстративне
7 грудня святкують Міжнародний день цивільної авіації. Ця подія присвячена до дня прийняття Конвенції про міжнародну цивільну авіацію в 1944 році. Свято почали відзначати з 1994 року у зв'язку з п'ятдесятою річницею підписання Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців. Крім того, 7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки. Свято відзначають громади декількох країн, зокрема Іспанії, Канади та США. Також в цей день святкують Горіння диявола в Гватемалі, День пам'яті жертв атаки на Перл-Харбор в США, День штату Делавер в США та Національний день цукрової вати в США.

Яке сьогодні, 7 грудня, церковне свято

За релігійним календарем сьогодні, 7 грудня, відзначають день Катерини-санниці. З цієї дати відкривали санний шлях, дітки каталися на санках, а ті, хто старше – на санях, в які запрягали прикрашеного коня. У народі цей день називали по-різному: Катерина Санниця, Катеринин день, Катерина Женодавіца, Свята Катерина. Назва дня походить від імені великомучениці Катерини Олександрійської, яка вважається покровителькою італійської комуни Злудерно.

Свята Катерина народилася у 287 році й була дочкою Конста — знатного правителя єгипетського міста Олександрія. В юності вона прославилася красою, здобула освіту, жила в багатстві та мала багато претендентів на свою руку.

Але дівчина оголосила батькам, що вийде заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, красі й мудрості. Тоді мати Катерини, таємна християнка, повела її за порадою до свого духівника, святого старця, який жив на самоті в печері неподалік від міста.

Вислухавши дівчину, старець сказав, що знає юнака, котрий перевершує її у всьому. Він вручив Катерині ікону Богоматері з немовлям Христом і звелів молитися до Цариці Небесної, щоб вона дарувала бачити її Сина. Після вчення старця, Катерина прийняла хрещення. За церковними переказами, тоді дівчина уві сні побачила Ісуса, а коли прокинулася на руці її сяяв перстень — дарунок Небесного Нареченого.

17-річна Катерина заступилася перед імператором Максиміаном за християн, яких в той час приносили в жертву. Спочатку імператор спробував переконати дівчину відректися від віри за допомогою найученіших мужів імперії. Після того, як Катерина не тільки не змінила свою думку, а й переконала у своїй правоті мудреців, Максиміан намагався спокусити її обіцянкою багатства і слави.

Зрозумівши, що віра дівчини незламна, Катерину стратили. За легендою, з її ран замість крові текло молоко.

Мощі святої Катерини зберігають у монастирі її імені на горі Синай в Єгипті.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 7 грудня

Сьогодні іменини святкують: Катерина, Олександр, Григорій, Євгеній, Марк, Порфирій, Семен, Іван, Корнилій, Митрофан, Олексій.

Народні прикмети і традиції 7 грудня

Якщо погода ясна 7 грудня, то зима холодної буде.
Якщо ж тепло за вікном, то морози вдарять в другій половині грудня.
Відлига або туман віщують сильне похолодання, яке настане після Варвариного дня (17 грудня).
Якщо до цього дня ще не випав сніг, то наступний рік буде неврожайним.
Корови трясуть задніми лапами – до морозів.
Місяць в колі знаходиться – буде заледеніння.
Якщо зірки на небі маленькі, то очікується снігопад.

Що не можна робити цього дня

Не варто займатися важким фізичним трудом сьогодні.
Не можна шити, вишивати, щось ремонтувати на Катеринин день.
Не потрібно танцювати у цей день.