Сьогодні, 26 листопада, віряни відзначають День пам'яті святителя Іоанна Золотоуста. А у світі відзначають День пам'яті жертв голодомору.

 ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

26 листопада православна церква вшановує Іоанна Златоуста — архієпископа Константинопольського, який жив у 4-5 століттях і шанується одним із трьох Вселенських святителів і вчителів (нарівні зі святими Василем Великим і Григорієм Богословом).

Іоанн народився в Антіохії в сім'ї чиновника і здобув чудову освіту. Юнак рано почав вивчати Святе Письмо і незабаром прийняв християнство, а потім і чернецтво. Молоду людину вважали за гідного кандидата на місце єпископа, але він ухилився від сану, віддавши перевагу життю в пустелі. У цей час він написав "Шість слів про священство", "Порівняння влади багатства і переваг царських з істинною і християнською любов'ю чернечого життя" та інші праці. Повернувшись до Антіохії, Іоанн присвятив кілька років створенню нових богословських творінь: "Про провидіння", "Книги про дівство", "До молодої вдови".

Незабаром Іоанна висвятили пресвітера і довірили йому обов'язок нести Слово Боже людям. Він виявився блискучим проповідником і отримав від пастви прізвисько Златоуст. Протягом двадцяти років, двічі на тиждень, а іноді й щодня, Іван проповідував у храмі. У цей же час він написав тлумачення на багато книг Писання, а також безліч бесід, повчань, похвал святих. Ставши 397 року патріархом Константинополя, Іван активно займався духовним удосконаленням священства.

ХТО ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

День ангела (іменини) сьогодні, 26 листопада, святкують: Герман та Іван.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ЦЬОГО ДНЯ

Не можна бути скупим, аби не зустріти Новий рік у злиднях
Наші предки вірили, що цього дня не можна байдикувати
Не варто цього дня вирушати в подорож. Вважається, що вона не принесе бажаних емоцій
Не можна сваритися та ображатися

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

  • Шум лісу чується – це віщує нещастя.
  • Вдень почалася снігова буря – вночі буде мороз.
  • Дерева вкрилися інеєм – за прикметами, буде урожайний рік.
  • Зайці тікають з лісу – буде холоднеча. Сніг падає великими пластівцями – буде легкий мороз.
  • Каркають ворони – очікуй відлиги.
  • Якщо йде дощ або негода, наступного року буде багатий урожай.