Мабуть немає людини, яка б не стикалася з такою проблемою як втрата голосу. Причини цього можуть бути різними, але в будь-якому випадку необхідно якомога швидше почати лікувати зв'язки. Що потрібно зробити, щоб повернути голос і як при цьому не нашкодити організму?

Як діяти в разі, якщо ви втратили голос

Дайте зв'язкам відпочити

Найідеальніший варіант - це повністю відмовитися від будь-яких розмов і помовчати хоча б 24 години. Спілкуйтеся за допомогою жестів і пишіть (на папері, в телефоні - не важливо). Помилка багатьох людей - перехід на шепіт. Робити це можна тільки в крайньому випадку, оскільки під час шепоту зв'язки, які і так роздратовані, піддаються роздратуванню. Якщо ваша робота пов'язана з великою кількістю вербальної комунікації, візьміть відгул.

Вживайте більше рідини

Не варто нехтувати цією простою порадою (чим грішать багато). Вода не тільки зволожує слизову гортані, а й сприяє швидшому загоєнню роздратованих тканин. Зрозуміло, мова не йде про крижану воду або окроп, вода повинна бути кімнатної температури. Те ж стосується бульйону, супу і будь-яких інших напоїв.

Заваріть трав'яний чай

З запалених горлом добре справляються ромашка і чебрець, а саме настій з них. Чай з імбиром знімає хрипоту і допомагає голосу знову стати чистим.

Їжте / пийте мед

Старий добрий мед прекрасно знімає запалення, зміцнює імунітет, який так необхідний для боротьби з інфекцією. Мед можна вживати окремо або з теплим напоєм, наприклад, тим же трав'яним чаєм. Не варто нехтувати цим засобом, вважаючи, що воно «для бабусь». Зрозуміло, що коли хвороба запущена або почалися ускладнення, вам допоможуть тільки антибіотики. Але щоб до цього не дійшло, використовуйте перевірений і нешкідливий для організму засіб - мед. Ще один варіант - змішати мед з лимонним соком і додати теплу воду.

Зволожуйте повітря в приміщенні


Повітря в квартирах і офісах, особливо в зимовий період, коли працює центральне опалення, дуже сухий. Це не тільки шкідливо для дихання, але і негативно впливає на зв'язки. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як Афоня, в терміновому порядку купите зволожувач повітря, зараз його можна знайти за доступною ціною. В крайньому випадку можна намочити великий рушник (холодною водою) і покласти його на батарею в тій кімнаті, де ви проводите більше всього часу.

Робіть інгаляції

Ще один метод, який у деяких чомусь викликає посмішку, але при цьому справляється із завданням повернути голос на відмінно. Використовуйте інгалятор - вони продаються в будь-якій аптеці - або зробіть ще простіше: закип'ятіть воду, налийте її в глибоку миску і дихайте над нею, накривши голову рушником. У воду можна додати кілька крапель настоянки алое. Природно дихати треба не над крутим окропом, а дати воді постояти 3-4 хвилини.

Полоскати горло

Якщо причиною втрати голосу стала ангіна або застуда, кожні дві години полощіть горло теплою водою з сіллю. Це допомагає зволожити зв'язки і забезпечує додатковий приплив крові, що забезпечує боротьбу з інфекцією.

Що робити не потрібно

  • Пити каву, зелений чай, колу - ці продукти провокують зневоднення організму. Те ж стосується алкоголю.
  • Курити. Чи варто говорити, що сигаретний дим сушить і дратує горло.
  • Знаходитися там, де багато пилу, диму і в місцях з холодним повітрям. Все це дратує зв'язки і посилює їх хворобливий стан.