Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Як вибрати першу полуницю, щоб не отруїтися

Як вибрати першу полуницю, щоб не отруїтися

На початку «ягідного» сезону існує величезний ризик отруїтися полуницею, так як багато недобросовісних виробників вирощують ягоди далеко не за нормативами.

 У ранніх ягодах можна зустрітися з такими речовинами як селітра, нітрофен, барвники, дифеніл. Особливо важко впоратися з такою великою кількістю нітратів дитячому організму. Саме тому слід навчитися вибирати «правильну» полуницю, щоб після її вживання не опинитися на лікарняному ліжку.

Ягоди повинні бути без будь-яких плям, інакше чорні точки можуть свідчити про наявність в них селітри.

Стигла і не хімічна полуниця виділяє сік, тому можна це легко перевірити, розрізавши полуницю на дві частини і приклавши одну з них до сухої серветки. На відміну від нітратної полуниці, натуральна ягода залишить по собі яскравий слід.

Читайте також: Підживлення огірків для гарного росту і врожаю

Ще один вірний спосіб перевірити «справжність» ягоди - намочити її у воді. Через невеликий проміжок часу натуральна полуниця почне пускати сік, оброблена ж залишатиметься твердою.

Справжня полуниця має неймовірний аромат, тому якщо цей факт в ній відсутній, то варто задуматися про її покупку, тим більше не слід купувати полуницю, якщо вона віддає цитрусовим ароматом.

Багато виробників обробляють полуницю дифенілом, якщо планується далеке перевезення і необхідно зберегти первозданний вигляд ягоди. Така речовина здатна провокувати захворювання на рак. Щоб перевірити чи оброблялася полуниця дифенілом, слід помістити її в миску з теплою водою. Якщо через 15 хвилин на поверхні води з'являться маслянисті плями, то від такої полуниці варто позбутися відразу.

У натуральній полуниці, як правило, зернятка трохи опуклі, на відміну від глянсової нітратної полуниці, тому іноді ідеальний вид ягоди може зіграти злий жарт.

Читайте також: Як вибрати овочі та фрукти без хімії

Слід звертати ретельну увагу на зелений хвостик полуниці. Якщо все листя має однаковий і свіжий вигляд, то ймовірність її свіжості велика. Якщо ж листочки коричневого кольору або гнилі, то це може бути ознакою, як мінімум, несвіжої полуниці, як максимум - вона містить в собі нітрати.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: