Волоський горіх по праву вважається найкориснішим серед всього асортименту горіхів, адже його їдять не тільки з лікувальною метою, але також і для профілактики безлічі хвороб. Корисність волоських горіхів полягає в тому, що вони містять багато жирних кислот, які необхідні підростаючому організму малюка. За допомогою жирних кислот відбувається регуляція жирового обміну в дитячому організмі. Оскільки до складу волоських горіхів не входить холестерин, то вживання їх в їжу не може бути причиною виникнення зайвої ваги у малюків.
Волоські горіхи повинні бути в раціоні кожної дитини, так як вони містять дуже корисний білок і в них мало вуглеводів. Волоські горіхи дозволені навіть тим діткам, які мають зайву вагу або схильність до повноти.
Кожна мама повинна знати, що волоські горіхи містять ідеально збалансовану кількість вітамінів, амінокислот і мінеральних речовин, у тому числі вітаміну С, заліза, магнію, натрію, йоду, кальцію, калію, фосфору та ін.
Магній, який міститься у волоських горіхах, дуже корисний для школярів, які мають величезні розумові навантаження. При вживанні горіхів відбувається поліпшення пам’яті малюка і зняття надмірної напруги. Йод, який входить до складу горіхів, допомагає краще функціонувати щитовидній залозі дитини, а вітамін Е укріплює кровоносні судини і серцевий м’яз малюка.
На добу дитині необхідно давати приблизно 2-3 ядра волоського горіха. Починати вводити волоські горіхи в раціон малюка можна з двох років, але при цьому його необхідно ретельно подрібнити. Прекрасним засобом для відновлення здоров’я дитини після перенесених хвороб є мед у поєднанні з волоськими горіхами.
Тим дітям, у яких є захворювання кишечника, необхідно обмежити або утриматися від вживання в їжу волоських горіхів.
Для того, щоб провести профілактичну «дезінфекцію» волоських горіхів, їх необхідно посушити в духовці, але при цьому стежити за тим, щоб вони не пересмажилися.
Волоські горіхи більшість дітей їдять з величезним задоволенням, запасаючись при цьому вітамінами і мікроелементами. Але при цьому не варто допускати їх надмірного вживання, так як багато горіхів в раціоні малюка – це не зовсім добре. Не дивлячись на те, що горіхи є дуже корисними, в той же час вони досить важкі для шлунка і травної системи дитини.
Фахівці з дитячого харчування не рекомендують давати волоські горіхи дітям до двох років, оскільки при цьому виникатиме надмірне навантаження на шлунок.
Після дворічного віку дитині можна запропонувати горіхи, але вводити в раціон харчування їх потрібно поступово, починаючи з маленьких порцій. Як вже говорилося вище, ідеальною нормою вживання волоських горіхів для малюка дошкільного віку є 3-4 цільних горіхи в день.
Не багато хто з батьків замислюються над тим, що перед вживанням горіхи необхідно вимити. Причому зробити це краще під проточною теплою водою в глибокій мисці кілька разів. Після цього, горіхи варто просушити в духовці для того, щоб зайва волога випарувалася, а шкідливі мікроорганізми були знищені. Пропонувати горіхи дітям можна в чистому вигляді, або ж додавати у випічку та інші страви.