Що таке імунітет?
Імунітет – це здатність біологічних систем організму й окремих органів протистояти інфекціям і запобігати різним хворобам. Мета імунної системи – захищати організм. Вона допомагає ідентифікувати та знищувати мільйони мікроорганізмів (бактерій, вірусів, паразитів, цвілевих грибів тощо), які щодня потрапляють у наш організм. Зміцнення імунної системи – це один з найважливіших засобів у профілактиці хвороб, зниження сприйнятливості до переохолодження, застуд та інших негативних факторів.
Продукти для імунітету
Продукти харчування – природний аналог лікарських засобів. Вони допомагають зміцнити імунну систему. Це також найпростіший і дешевий спосіб зміцнити організм.
1. Листові овочі. Капуста (білокачанна, цвітна, броколі), шпинат та інші листові овочі допомагають боротися з інфекціями. У них міститься багато поживних речовин, антиоксидантів (бета-каротину й інших каротиноїдів, а також вітамінів, необхідних для здорової імунної системи).
2. Коренеплоди. Китайська медицина стверджує, що коренеплоди (картопля, морква та інші) зміцнюють імунітет і допомагають протистояти багатьом респіраторним захворюванням.
3.Часник, цибуля та імбир. На думку вчених, сполуки сірки, якими багаті цибуля й часник, запобігають онкологічним захворюванням. Їх активні компоненти флавоноїди спрямовані на якісне підвищення імунітету. Дані продукти також запобігають захворюванням травної та серцево-судинної систем.
4. Кайенський перець. Перець містить хімічну речовину капсаїцин – джерело вітаміну С, який допомагає імунній системі боротися з застудами та респіраторними захворюваннями.
5. Гарбуз. М'якоть гарбуза багата антиоксидантами, вітамінами А й С, марганцем, магнієм і фолієвою кислотою.
6. Абрикоси. Абрикоси багаті вітамінами А й С, калієм і клітковиною.
7. Цитрусові. Апельсини й лимони у великій кількості містять вітамін С й антиоксиданти.
8. Ягоди. Полуниця, ожина, малина, чорниця, журавлина та інші ягоди багаті фітонцидами та флавоноїдами. Також вони містять багато антиоксидантів і зміцнюють імунну систему.
9. Зернобобові культури. Містять багато білка, який є корисним джерелом енергії для організму, а також велику кількість фолієвої кислоти й калію.
10. Горох. Багатий різними антиоксидантами (флавоноїдами, каротиноїдами, фенольними кислотами й поліфенолами).
11. Паростки бобових культур. Паростки рослин допомагають організму засвоювати корисні речовини, що містяться в інших продуктах.
12. Горіхи й насіння. Горіхи (волоські, мигдаль тощо) і насіння (гарбузове, соняшникове) багаті вітаміном Е, який є природним антиоксидантом і зміцнює імунну систему.
13. Кисле молоко та йогурт. Кисле молоко – джерело пробіотиків (корисних бактерій), тому його рекомендується вживати щодня.
14. Куркума. Куркума має дезинфікуючі та протизапальні властивості. Вона містить речовину куркумін – природний антиоксидант, що володіє яскраво вираженими протизапальними властивостями.
15. Мед та продукти бджільництва. Мед відзначається антибактеріальною дією. Крім того, завдяки особливим властивостям він допомагає боротися із запаленнями горла. Але давати мед дітям потрібно не раніше року, а то й пізніше, оскільки він вважається сильним алергеном.
Секрет здорового організму криється не тільки в правильній дієті. Велике значення має якісний сон, прогулянки на свіжому повітрі, фізична активність і позитивні емоції. Оберігайте дитину від занепокоєння та стресів, оскільки стрес знижує імунітет.
Читайте також: Як зміцнити імунітет дитини восени: поради спеціалістів