Закон сили замість сили закону, або будівельний абсурд у Рівненському приватному секторі. Майже рік тому ми розповідали про конфлікт поблизу 12-ої школи на вулиці Мойсея Базіна. Тоді сусіди скаржилися на незаконне зведення двоповерхової споруди впритул до їхніх парканів та на комунальній землі. За цей час інспекції підтвердили — будівництво самочинне. Проти забудовника відкрили кримінальну справу, а міське управління ДАБК виписало офіційні приписи на знесення. Проте замість демонтажу, споруда розрослася ще більше. Тепер до протесту долучилися нові сусіди: через порушення будівельних норм їхні оселі почало топити, а на стінах з'явився грибок. Чому офіційні заборони та візити до керівництва міста не зупиняють незаконні цеглини — розповість Ілля Томашевський.

Те, що десять місяців тому починалося як «ремонт старого сараю», перетворилося на масштабне будівельне свавілля.

У серпні минулого року, ми розповідали про сусідський конфлікт. Усе через ось цю двоповерхову споруду за кількадесят сантиметрів від паркану Сергія та його родини. Ще тоді вони з'ясували, що будівництво незаконне.

"В реєстрі будівельної діяльності єдиної державної електронної системи в сфері будівництва відсутні документи щодо реєстрації документа, який надав би право виконувати будівельні роботи."

Проте за десять місяців незаконні стіни не просто не знесли — вони обросли новими масштабами, а до протесту сусідів долучилася ще одна родина. Ольга Трофимова показує свій будинок, який тепер затоплює під час кожної зливи.

Ольга з легкістю підтверджує, те що будівництво тут незаконне. Адже їхні будинки знаходяться на одній території, а земля ця комунальна.

Вони без дозвільних документів вирішили собі затіяти таке от будівництво. Спочатку сказали, що вони сарай хочуть хочуть трошки облагородити, як то кажуть, а потім вирішили і добудувати ось цих два поверхи, - каже Ольга Трофимова.

Та ще однією проблемою для родин Ольги та Сергія стала приватність. А точніше її відсутність через встановлення камер відеоспостереження.

Я визивав спеціаліста і він мені повідомив, що ця камера може бути не тільки відео і аудіо. То есть наше подвір'я попадає в зону дії цієї камери, - каже рівнянин Сергій.

За ці 10 місяців справа дійшла до суду і триває кримінальний процес. Міське управління державного архітектурно-будівельного контролю провело перевірку і встановило порушення.

Микола, а саме так звати того самого сусіда, уникає як припису так і журналістів. Хоча ще торік заявляв:

"Там нема ніякого будівництва. Там нема другого поверху. Там криша перекривалась"

Однак шанс справедливо завершити цю ситуацію є. І в цьому має посприяти міська рада.

В цій справі потерпілим виступає міська рада. Наступні мої дії і етап буде ініціювання цивільного позову цивільного позову, - додав пан Сергій.

Наприкінці червня управління ДАБК має завершити чергову перевірку об'єкта, а вже другого липня відбудеться наступне судове засідання у кримінальній справі. Можливо саме тоді ситуація наблизиться до логічного завершення.

Читайте також: На Рівненщині завершують будівництво шести шкільних укриттів: готовність окремих об`єктів сягає 98%