Фото ілюстративне
На Рівненщині побільшало підопічних в інтернатних закладах, гроші на їх утримання мають виділятися з обласного та бюджету територіальних громад.

Через війну на Рівненщині побільшало підопічних в інтернатних закладах, які постійно там знаходяться або людей із відхиленнями психічного здоров'я. Нині в інтернатах проживають підопічні із 61-єї громади області.

На сьогодні спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості осіб, які перебувають в інтернатних закладах. Наразі там перебуває понад 1,5 тисячі осіб, які отримують соціальну послугу стаціонарного догляду. Вона включає цілодобове проживання, харчування, медичне забезпечення, надання одягу, засобів гігієни, а також інших соціальних послуг, - розповідає директорка Департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Роза Слободенюк.Профільні заклади такого типу фінансуються з обласного бюджету, у цьому році на них було передбачено понад 144 млн грн.

Також сплачувати за своїх підопічних мають і в громадах – 40% вартості утримання на одного підопічного щомісяця. Разом з тим, кошти на своїх людей виділили лише 52 громади, серед яких лише 29 – стовідсотково, - каже Роза Слободенюк.

Обласному бюджету надійшло близько 40% від громадян на такі потреби. Дев'ять територіальних громад взагалі не виділили фінансування на своїх мешканців.

Читайте також: Впала у підвал і не змогла піднятися: у Рівному рятувальники допомогли жінці