Рівненська обласна рада затвердила нові тарифи на послуги водопостачання та водовідведення, які набудуть чинності з 1 липня 2026 року. Рішення пояснюють значним зростанням витрат підприємства та багатомільйонними збитками Рівнеоблводоканалу. Попри підвищення, нові тарифи залишаються одними з найнижчих в області.

Рішення прийняли на сесії 26 червня.

Відповідно до документу:
- водопостачання для населення тепер становить 33,66 грн/м3 без ПДВ (замість 13,90 грн/м3),
- водовідведення для населення – 23,38 грн/м3 без ПДВ (замість 13,26 грн/м3),
- водовідведення для суб'єктів господарювання – 14,24 грн/м3 без ПДВ.

Нові тарифи вступають в дію 1 липня 2026 року.

Як наголосив під час брифінгу голова обласної ради Андрій Карауш, рішення непопулярне, але вимушене і продиктоване реаліями. Адже востаннє тариф на послуги підприємства змінювався на початку 2022 року. Відтоді вартість складових тарифу, а це електроенергія, пальне, заробітна плата та інше, - зросла. Як наслідок, Рівнеоблводоканал має збитки. Лише за перший квартал 2026 року фінансові втрати підприємства склали 23 млн.грн.

Піднімати тарифи раніше підприємство не могло, тому що це було в компетенції держави. Цьогоріч регулятор повернув ці повноваження органам місцевого самоврядування.

Підняття тарифів дасть нам можливість в першу чергу в подальшому працювати без збитків. Однак нові тарифи все одно не покриють ту заборгованість, яка вже існує, - наголосив на одній з постійних комісій директор Рівнеоблводоканалу Андрій Грухаль.

До слова, прийнятий загальний тариф наразі найнижчий в області. Станом на 1 січня 2026 року вартість таких послуг, до прикладу, в Корці становить 142,99 грн., Дубровиці - 139,43 грн., Радивилові - 107,21 грн, а в Острозі 99,72 грн.

Про це інформують в Рівненській облраді

Читайте також: На Рівненщині посадовця підозрюють у завданні державі збитків на 7,5 мільйона гривень