19 листопада в Україні день працівників гідрометеорологічної служби та день скловиробника, у світі відзначають день чоловіків та день туалету, у православних – День пам'яті святителя Павла, патріарха Константинопольського, сповідника.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Православне свято 19 листопада - день пам'яті преподобного Варлаама Хутинського
Варлаам був з родини багатих новгородців, з дитинства любив священні книги. Не грав з іншими дітьми і мріяв про чернече життя. Після смерті батьків Варлаам роздав все своє майно і відправився в пустелю. Потім оселився в лісі на пагорбі Хутинь.

Незабаром до нього почали приходити люди - за порадою, за допомогою, за благословенням. На місці того пагорба був побудований храм, Варлаам віддав на його потреби останні гроші і написав статут. Ще за життя святий удостоївся дару прозорливості і чудотворення. Помер Варлаам Хутинський у 1192 році.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 19 ЛИСТОПАДА

День ангела (іменини) 19 листопада святкують: Анатолій, Арсеній, Василь, Віктор, Гаврило, Данило, Ілля, Костянтин, Микита, Микола, Ніна, Олександра, Павло, Серафима.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ЦЬОГО ДНЯ

У цей день категорично заборонено позичати або позичати гроші. Вважається, що краще утриматися від вживання м'ясних продуктів. За старих часів люди вірили, що чоловік, який відправляється на риболовлю, повинен зловити хоча б одну рибу - з порожніми руками додому приходити не можна.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ 19 ЛИСТОПАДА

  • снігопад в цей день - зима буде сніжною;
  • червоне вечірнє небо - до похмурої погоди і вогкості;
  • гуси у воді купаються - до потепління;
  • вітру немає 19 листопада - скоро похолодає.