В Україні сьогодні - професійне свято працівників рятувально аварійних служб, пожежної охорони та інших спеціальних формувань - День працівників цивільного захисту України (День рятівника).

ЯКЕ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО 17 ВЕРЕСНЯ

День пам'яті мучениці Єрміонії

Єрміонія була дочкою диякона, пізнала лікарське мистецтво і безкоштовно лікувала людей. Цар Траян намагався змусити дівчину відректися від Христа, але Єрміонія була непохитна. Правитель довго мучив її, а потім, не домігшись бажаного, відпустив на свободу. З приходом до влади царя Адріана, муки дівчини не припинилися. Після довгих тортур їй відрубали голову.

Свято 17 вересня - святкування ікони Пресвятої Богородиці "Неопалима Купина"

Вперше святкування було встановлено в XVII столітті. Зараз вона знаходиться в Москві, в Неопалимівській церкві. Існує легенда, як за царя Федора Олексійовича цій іконі молився конюх Колошин, просячи допомоги. Його звинувачували у злочині, якого він не скоював. Ікона приснилася царю і він виправдав конюха.

Ікона являє собою восьмикутну зірку, що складається з двох гострих чотирикутників різних кольорів: зеленого і червоного. В середині зображена Пресвята Богородиця, а по кутах - людина, телець, орел і лев.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

17 вересня день ангела відзначають власники таких імен: Митрофан, Мойсей, Олена, Олександр, Панас, Семен, Федір, Юліан, Юлій.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • дощ сьогодні ллє - осінь буде суха;
  • на цибулі багато лушпиння - до холодної зими;
  • багато горобини - зима буде морозною

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 17 ВЕРЕСНЯ:

У цей день не прийнято наближатися до вогню. Вважалося, що саме 17 вересня він знаходить магічні властивості і будь-яке джерело вогню потрібно гасити молоком, а не водою. Якщо горить свічка - не задуйте, а тушіть руками.