Фото ілюстративне
12 серпня православна церква вшановує пам'ять мученика Іоанна Воїна. У світі в цей день відзначають Міжнародний день молоді, Всесвітній день слонів, День вінілових платівок.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

12 серпня, за релігійним календарем українці вшановують пам’ять Святого мученика Іоанна Воїна, який служив в імператорському війську Юліана Відступника. Поряд з іншими воїнами він був посланий переслідувати і вбивати християн.

Православна церква 12 серпня вшановує пам’ять святих Сили і Силуана. Ці апостоли були учнями святого Павла. Згідно з переказами, в Єрусалимі приблизно у 5 1 року відбувся Собор апостолів, в результаті якого Павло і Варнава були відправлені в Антіохію для того щоб роз’яснити послання собору. Разом з ними туди вирушив і Сила, який намагався допомагати Павлу у всіх справах. Так, з проповідями апостоли відвідали Кілікію, Сирію, Філіппи і Македонію. В Коринті Сила був висвячений в статус єпископа. Протягом життя він здійснив безліч добрих справ і чудес. Що стосується Силуана, то він довгі роки мандрував поки не став учнем апостола Павла, який висвятив його в статус єпископа Солунського. Проте вчені також схиляються до того, що Сила і Силуан – це одна людина, про що і говорить схожість імен. У будь-якому випадку, свято завжди мав подвійну назву.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

12 серпня день ангела відзначають власники таких імен: Анатолій, Валентин, Герман, Іван, Максим, Клара, Леонід, Петро, Павло.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

Наші предки зауважували, що 12 серпня встигає жито, і якщо відбувалося саме так, то говорили, що колос буде міцним і можна сподіватися на багатий урожай. Також вважалося, що у Силін день навіть слабкий мужик богатирем стає. Прикмети говорили: саме зараз потрібно багато працювати, щоб в інші дні бути здоровим, могутнім і активним. Проводилися 12 серпня різні обряди, спрямовані саме на те, щоб надати сил людині.

Похмура і прохолодна погода – найближчим часом опадів не буде.

Зорі мерехтять на світанку – до дощу.

Прохолодно на Силин день – найближчими днями опадів не буде.

Дрібний дощ 12 серпня – дощі будуть ще декілька днів.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

Не можна розповідати погані сни до заходу;

Забороняється відмовляти бездомним і безпорадним;

Не рекомендують робити манікюр і педикюр.