22 травня віряни вшановують пам'ять святого Миколая Чудотворця. У світі в цей день відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття, Всесвітній день гота.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

22 травня християни вшановують святого Миколая Угодника. У цей день відзначають Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця в місто Барі (на італійському півострові).

Святий Микола народився у 260 р. в місті Патарах у Малій Азії. Був архієпископом Мира, брав участь у І Вселенському соборі. В сказаннях про його життя говориться, що він міг зціляти сліпих і глухих, допомагав бідним, відвертав від них усілякі нещастя і взагалі прославився багатьма дивами. Помер у 343 р.

У 1087 р., тіло святителя Миколая було перенесене з Мир Лікійських в місто Барі в Італії, щоб врятувати його  від турків, які переслідували християн та руйнували їх храми і святині. 21 травня кораблі прибули до міста Бар, і радісна звістка миттєво облетіла все місто. Наступного дня, 22 травня, мощі святителя Миколая урочисто перенесли до церкви святого Стефана, що знаходилася недалеко від моря. Торжество перенесення святині супроводжувалося численними чудотворними зціленнями хворих, що збуджувало ще більше благоговіння до великого угодника Божого. Через рік була побудована церква в ім'я святителя Миколая і освячена папою Урбаном II.

 

У наш час мощі Миколая Чудотворця зберігаються в базиліці Святого Миколая в Барі.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Не забудьте 22 травня привітати з Днем ангела власників таких імен: Микола, Христофор, Дімітрій, Василій, Ісайя, Йосип, Олена, Юлія, Роман, Ян

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

У народному календарі свято 22 травня називають Микола Весняний, Микола Літній або Теплий Микола. Колись у цей день господарі виводили коней у поле на першу пашу і священики служили посеред села молебні та кропили коней свяченою водою. У народі примовляли: "Святий Юрій пасе корів, а Микола - коней". Від цього дня починали стригти овець і сіяти гречку, тож склалася приповідка: "До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки!".

У цей день господині намагалися навести порядок у будинку, бо святий не любить безладу.

Цього дня прийнято їсти яйця (варені, яєчню і будь-які інші страви з яєць), щоб життя весь рік ситним і багатим було.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

У цей день заборонено їсти м'ясо, особливо конину.

Який день на Миколу теплого, такий і на Миколу зимового.

Якщо на другий день після теплого Миколи піде дощ, все літо буде непогожим.

У цей день була заборона брати до рук ножиці.