22 травня віряни вшановують пам'ять святого Миколая Чудотворця. У світі в цей день відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття, Всесвітній день гота.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

22 травня християни вшановують святого Миколая Угодника. У цей день відзначають Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця в місто Барі.

Святий Микола народився у 260 р. в місті Патарах у Малій Азії. Був архієпископом Мира, брав участь у І Вселенському соборі. В сказаннях про його життя говориться, що він міг зціляти сліпих і глухих, допомагав бідним, відвертав від них усілякі нещастя і взагалі прославився багатьма дивами. Помер у 343 р.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Не забудьте 22 травня привітати з Днем ангела власників таких імен: Микола, Христофор, Дімітрій, Василій, Ісайя, Йосип, Олена, Юлія, Роман, Ян

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

У народному календарі свято 22 травня називають Микола Весняний, Микола Літній або Теплий Микола. Колись у цей день господарі виводили коней у поле на першу пашу і священики служили посеред села молебні та кропили коней свяченою водою. У народі примовляли: "Святий Юрій пасе корів, а Микола - коней". Від цього дня починали стригти овець і сіяти гречку, тож склалася приповідка: "До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки!".

У цей день господині намагалися навести порядок у будинку, бо святий не любить безладу.

Цього дня прийнято їсти яйця (варені, яєчню і будь-які інші страви з яєць), щоб життя весь рік ситним і багатим було.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

У цей день заборонено їсти м'ясо, особливо конину.

Який день на Миколу теплого, такий і на Миколу зимового.

Якщо на другий день після теплого Миколи піде дощ, все літо буде непогожим.

У цей день була заборона брати до рук ножиці.