За релігійним календарем 7 травня - день священномученика Сави Стратілата. У світі 7 травня відзначають Всесвітній день сиріт СНІДу.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

 

В цей день Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам’яті святого мученика Сави Стратилата.

Цей святий мученик Сава був у часи Авреліяна-царя в Римі. Стратилатський, тобто воєводський, сан мав, родом був ґот, вірний і приємний раб Царя Небесного, Господа нашого Ісуса Христа, і відвідував у темницях тих, що страждали за Христа, служачи їм з маєтків своїх, і в терпінні утверджуючи, і спонукаючи до безстрашного подвигу. Такий же був життям добродійний, що за свою чистоту і постництво прийняв владу над бісами і проганяв з людей нечистих духів. Донесли цареві на нього, що християнином є, і, коли на допит був приведений перед царя, визнав Христа сміливо, і пояс воїнський, відв'язавши, кинув, відкидаючи разом і сан воєводи, і готовий був на всілякі за Христа муки. Повісили його, і били, і свічками обпалювали, і в бочку розвареної смоли вкинули, але Божою невидимою силою, яка берегла його, цілий і неушкоджений з бочки вийшов. Таке чудо бачивши, сімдесят воїнів повірили в Христа й голосно те визнали. Зразу через те за наказом ката страчені були і прийняли вінець мученицький з правиці Христової.

А святого до темниці вкинули, де він божественного видіння і підкріплення сподобився. Коли молився опівночі, явився Христос, світлом Своєї слави осяваючи його, не боятися, а дерзати наказуючи. Коли на другий допит вивели його і різними то ласками, то погрозами і лютими муками до ідолопоклоніння примушували, не покорився — у ріку був вкинений і через утоплення помер, пристані незбуреної досягнувши в Царстві Христовім.

 

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

7 травня іменини відзначають Олексій, Валентин, Інокентій, Овсій, Йосип, Леонтій, Микола, Сава, Сергій, Фома, Сусанна, Єлизавета.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

У народному календарі дата 7 травня отримала назви Cавин день, Овсій – овес відсій, Сава.

У цей час починали сіяти овес на полях, хоча і говорили, що можуть бути ще морози. Селяни відзначали свято проліт – безповоротного кінця зими. Сьомого травня проводилися численні обряди, які були покликані остаточно пробудити землю і принести всім здоров’я. Прославляли Майю Златовласку. На її честь прийнято було запалювати спеціальний вогонь, який символізує повернення літніх днів. Також були поширені цього дня хороводи, співання, інші забави. Люди 7 травня грали на народних музичних інструментах – дудці, сопілках, барабанах.

7 травня наші предки не тільки займалися посівом, а й відзначали свято Проліто – настання літа, і безповоротного відходу зими. Проводилися різні обряди, які допомагають остаточно розбудити землю від зимової сплячки і приносять селянам сили і здоров’я.

- У цей день небажано з’ясовувати стосунки на роботі та вдома

- Над горизонтом повисли низькі хмари, краї яких мають чіткі обриси – до сильної грози та поривчастого вітру.

- Багато комарів в цей день – гарний знак. Урожай вівса багатим буде.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 7 ТРАВНЯ

Сьогодні краще не збирати трави, вони не будуть лікувальними.

У цей день заборонено садити і сіяти.

Якщо сьогодні народжуються кошенята, їх не можна тримати вдома, не до добра, потрібно роздати.