Фото ілюстративне
Чи це дійсно "Омікрон", мають ще перевірити й інші лабораторії.

Перший потенційний випадок нового штаму коронавірусу під назвою "Омікрон" виявили в Україні. У зразку жінки, яка повернулася з ОАЕ, виявили комбінацію мутацій, які характерні для "Омікрону".

Про це повідомив генетик Олександр Коляда з посиланням на українського спеціаліста у лабораторії з генетики коронавірусу Владислава Мосейка, пише ТСН.

"Серед абсолютної більшості зразків з варіантом "Дельта" (їх в Україні зараз понад 97%) в одному зразку нам вдалося знайти вірус із комбінацією мутацій, точно, як є у далекого, африканського "Омікрону". Тож маємо перший випадок поки що потенційного "Омікрону" в Україні", - повідомив генетик в Instagram.

Коляда уточнив, що хвора самоізолювалася, тому, найімовірніше, вона не встигла передати його далі.

"Не думаю, що це перша така людина, бо у країнах із тією ж політикою перельотів таких випадків уже сотні", - припустив генетик.

Як наголошується, аби точно підтвердити цей штам, яким припускають є "Омікрон", зразок передадуть до інших лабораторій.

"Тому наразі ми маємо "вірус з мутаціями, характерними для варіанта Омікрон". Назвати його "Омікроном" у чистому вигляді поки що так швидко не можна. Але можливість виявити щось нове, а не вже підтверджений у сусідніх країнах штам - дуже маленька. Та й варіанти вірусу – це завжди стабільна річ. Фактично, ми варіантом називаємо комбінацію відмінних мутацій вірусу, і у "Омікрону" їх понад 50", - підсумував фахівець.

Як повідомлялося, новий штам коронавірусу "Омікрон" швидко передається і є побоювання вчених, що він може блокувати дію від вакцин або попередньої інфекції. Симптоми "Омікрону" дещо відрізняються від інших варіантів, таких як "Дельта", але їх часто описують як легші.

Читайте також: За добу в Україні виявили 7503 нові випадки COVID-19