Фото ілюстративне
16 грудня 2021 року – четвер. Цього дня 1637 року під селом Кумейки (Черкаська область) відбувається бій між польсько-шляхетським військом Миколи Потоцького та повсталими нереєстровими козаками на чолі з Павлом Павлюком, а 1913 року молодий британський актор Чарлі Чаплін знімається в своєму першому фільмі.

До Нового року залишилось 15 днів.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

16 грудня – День світової тиші і німоти. Цього дня потрібно намагатися менше говорити, молитися і задуматися над сенсом свого життя. Дата була обрана невипадково. Саме цього дня за релігійним календарем – день преподобного Івана Мовчуна.

Також 16 грудня святкують День підкорення вершин. Спочатку це свято було популярним лише серед альпіністів, тому його святкували зазвичай у вузькому родинному або дружньому колі. Але сьогодні кожен може приєднатися до події і отримати задоволення від чогось нового.

Яке сьогодні свято ще у світі:

  • День всього, що вкрито шоколадом;
  • День примирення в Південній Африці;
  • Національний день зеленого перцю чилі в США;
  • Національний день спорту в Таїланді;
  • Національний шоколадний день в США.

Яке сьогодні, 16 грудня, церковне свято

16 грудня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Івана Мовчуна. Своє прізвисько святий отримав через те, що довгий час притримувався обітниці мовчання. Після цього Господь наділив його даром зцілювати молитвою будь-які хвороби.

Іван народився 454 року у родині воєначальника. Ще в дитинстві хлопчика захопило Святе писання. Коли його батько помер, то більшу частину свого приданого Іван роздав біднякам. Інші гроші пішли на будівництво храмів. Сам же чоловік оселився в Колонійській Церкві. Згодом там він став єпископом.

Після смерті правителя у місті змінюється очільник. Він намагався постійно втручатися в справи Церкви. Саме через це Іван вирішує усамітнитися в келії лаври Сави Освяченого на цілих 4 роки. Потім він ще 9 років живе самітником у пустелі. Коли Іван отримав дар зцілення, то вернувся до людей. Прожив 104 роки і помер спокійною і тихою смертю.

Також 16 грудня – День пам’яті святого пророка Софонія. Найбільше його передбачення – Страшний суд і кінець світу, які він пророкував ще за 600 років до народження Ісуса Христа.

Від самого дитинства хлопчик жив за християнськими правилами. Він часто бачив Бога, розмовляв з ним і розумів його одкровення. Вже дорослий Софоній побачив одного разу видіння про розорення Єрусалиму та примусове розсіювання юдеїв по світу. Він почав закликати оточення повернутися до Господа, щоб таким чином врятуватися від Страшного суду.

16 грудня в церковному календарі також День пам’яті преподобного Сави Сторожевського. За своє життя він став одним з перших послідовників Сергія Радонезького. Кажуть, що навіть після смерті ігумена від його останків випромінювалася цілюща сила.

Життя Сави є чудовим прикладом смиренності, духовності і віри в Бога. За ці якості його призначили ігуменом обителі Успіння Божої Матері, а потім – у Сергієвій Лаврі. Там він справедливо і мудро правив цілих 7 років.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 16 грудня

Сьогодні іменини святкують: Сава (Савва), Ангел, Варіс (Варісій), Гаврило (Гавриїл), Мамант, Іван, Неофіт, Селевк (Селевкій), Софоній, Феодул, Федір, Аліса, Аделаїда, Софонія.

Народні прикмети і традиції 16 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо зорі світять яскраво, то буде заметіль;
  • 16 грудня пташки голосно співають – до відлиги;
  • якщо на землі вже лежить сніг, то наступного року буде поганий урожай;
  • якщо 16 грудня птахи низько літають, очікуйте негоди.

Джерело: ТСН

Читайте також: Жителі Рівненщини тисячу гривень за вакцинацію зможуть витратити і на ліки (ВІДЕО)