Трійця - це не один святковий день. Напередодні відзначають Троїцьку батьківську суботу, а в понеділок - День Святого Духа. Увесь тиждень після Трійці в церковному календарі відзначений червоним кольором - святкова Троїцька седмиця. А в народі ці дні називаються Русальний тиждень. Вважалося, що саме в цей час русалки і душі утоплених виходять на берег в людській подобі і заманюють молодих хлопців у свої тенета.

 Русальний тиждень - символічна календарна межа між весною та літом, а крім цього - завершення того періоду, коли міфологічно душам померлих можна було перебувати серед живих.

У ці дні категорично заборонялося купатися у водоймах і прати на берегах річок білизну, так само не до добра було займатися шиттям і ткацтвом. Цього тижня люди намагалися не ходити в ліс поодинці і навіть не працювали на полях далеко від будинку. Однак дівчата потайки бігали в ліс, плели красиві вінки з квітів і "дарували" русалкам, в замін просили послати їм хорошого жениха. А для захисту від нечисті носили з собою любисток, полин чи часник.
 
Наші предки вірили, що русалка могла пустувати і відвести з собою домашню худобу, тому корів не випасали на вигонах, а залишали на цей тиждень в хліві.
 
Щоб задобрити русалок, приманити і розглянути їх ближче, на березі водойм залишали частування, хліб і сіль, розвішували в лісі і біля річок сорочки.
 
 
Уберегти від небажаних гостей в подвір'ї і будинку могли розвішані пучки полину - вважалося, що саме ця трава має особливу силу проти русалок.
 
Також кожен молодий хлопець знав, що якщо по дорозі в село йому зустрінеться русалка і задасть питання: «Полин чи петрушка?», Потрібно відповідати «полин» і марево тут же розсіється. А якщо відповісти «петрушка», русалка скаже «ти - моя душка» і залоскоче до смерті або потягне до себе на дно виру.
 
При цьому ображати русалок не можна було ні в якому разі, інакше вони могли розсердитися і наслати на кривдника нещастя - у нього міг загинути весь урожай або народитися потворні діти. Тому проводжали русалок із села весь тиждень з почестями - влаштовували хороводи і обряди.
 
У вівторок поминали душі «нечистих покійників» - самогубців і потопельників.
 
Середа називалася «буремною». В цей день заборонялося білити полотна, так як порушення цього правила могло накликати бурю.
 
А в неділю влаштовували проводи і прощалися з русалками на весь рік.
 
На Русальному тижні зазвичай відбувалися обряди, пов'язані з прощанням з весною і родючістю: «Винесення Троїцької берізки», «Проводи русалки», «Водіння коня», «Проводи весни».
 
 
В Україні так проводили обряд вигнання русалок: одну з дівчат наряджали в русалку, надягали на неї білу сорочку і вінок на голову, виводили за село і примовляли: «Ідіть, русалоньки, йдіть, і наше жито НЕ ломіть».
 
Прикмети Русального тижня
 
Головний колір Трійці - зелений, а всі традиційні гуляння проходять з використанням польових трав і квітів, будинки прикрашають скошеною травою, зеленими гілками дерев, в кожному регіоні це своє традиційне дерево: береза, ясен, клен, горіх. Викидати зелень категорично забороняється, а прийнято спалювати, заварювати і додавати в воду для купання. Троїцькі трави, освячені в церкві наділяли особливими магічними властивостями.
 
Незаміжні дівчата плели вінки, прикрашали ними голову, а потім пускали в воду і стежили, як поведе себе вінок. В який бік попливе, там і нареченого шукати, погано, якщо вінок потоне - до сліз.
 
Ворожили на судженого за допомогою березових гілочок - під подушку дівчата клали березові гілочки, щоб судженого уві сні побачити.
 
Протягом усього Русального тижня не можна було займатися важкою працею, особливо в городі, сіяти, проводити будь-які роботи з землею, а також прати.