
Про це повідомила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.
«Мапа безбар’єрності - це більше, ніж цифровий сервіс. Це - практичний крок до зміни мислення. Адже кожен із нас може опинитися в ситуації, коли доступність має вирішальне значення: це стосується військових із травмами, батьків із візочками, літніх людей, або з інвалідністю. Це ще один практичний крок у реалізації проєкту «Рух без бар’єрів» та формуванні інклюзивного середовища на Рівненщині», - розповіла Людмила Шатковська.
Наразі вже нанесено 35 об’єктів маршруту. https://lun.ua/misto/barrier-free/mindev?l=3ffffe...
Онлайн-мапа безбар’єрності від ГО «ЛУН Місто» є безкоштовною цифровою платформою. Наповнення карти здійснюють фахівці Рівненської ОДА та Рівненської міської ради. Кожен об’єкт позначений індексом безбар’єрності: зелений пін – високий рівень доступності, червоний – низький, синій – об’єкт ще не пройшов оцінювання.
Нагадаємо, у Рівному триває облаштування першого безбар’єрного маршруту, що охоплює понад 60 об’єктів. Це переважно тротуари, пішохідні переходи, зупинки громадського транспорту, а також медичні заклади. Маршрут сполучає ЦНАП, лікарні, Центр реабілітації людей з інвалідністю «Крок» та інші соціально важливі об’єкти середмістя.
Наразі триває облаштування на вулиці Петлюри, зокрема вже облаштовано частину переходів, робляться безперешкодні заїзди, наносяться тактильні направляючі. Загальна протяжність першої черги – 4,5 км.
Проєкт «Рух без бар’єрів» реалізується у межах флагманської ініціативи Міністерства розвитку громад та територій за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. У 15 пілотних громадах, зокрема й у Рівному, створюють інклюзивні маршрути, що забезпечують комфортний рух для всіх.
Реалізацію проєкту заплановано до кінця 2025 року.
Читайте також: Сарни крок за кроком стають безбар’єрною громадою