Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
19 серпня - Яблучний Спас. Що обов'язково потрібно зробити цього дня?

19 серпня - Яблучний Спас. Що обов'язково потрібно зробити цього дня?

19 серпня православна церква відзначає Яблучний Спас. Яблучний Спас ще називається Преображення Господнє, до цього дня заборонено було їсти яблука. До речі, традиція освячувати яблука сформувалася пізніше, так як спочатку в знак подяки Господу, люди несли до церкви грона винограду, але так як виноград ріс не на всіх землях, його замінили яблуками.

 Вважається, що в цей день Ісус Христос звів своїх учнів Петра, Якова та Івана на гору Фавор, де довго молився і преобразився перед ними. Обличчя його засяяло, одяг став сліпучо-білим і він розповів своїм учням, що буде розп'ятий і воскресне. Але при цьому Христос заборонив говорити про це чудо своїм учням до тих пір, поки не трапиться все, про що він їм повідав.

Що не можна робити в свято
 
В цей день заборонена будь-яка робота по дому, окрім приготування їжі і збору врожаю. Не можна займатися рукоділлям, ремонтом або будівництвом. Наші предки вважали, що якщо на Яблучний спас шити, то все своє життя будеш лити сльози.
 
У цей день не можна сваритися і лаятися з близькими людьми, а особливо бажати їм зла, так як всі свої побажання повернуться до тебе.
 
 
Наші предки вважали, що в цей день ні в якому разі не можна проганяти і вбивати комах, вони вірили, що якщо на руку двічі сяде муха, то людину весь рік буде супроводжувати удача.
 
Триває Успенський піст, тому потрібно бути помірними у веселощах і розвагах, а також дотримуватися обмежень в їжі, відмовитися від вживання алкоголю.
 
Що обов’язково потрібно зробити на Яблучний Спас
 
Піти на святкову службу в храм, де особливо уважно слід помолитися про дітей, не відволікаючись на суєту. А також подякувати Богові за врожай. Наші предки Преображення Господнє сприймали як свято врожаю, під час якого намагалися освятити в храмі не тільки фрукти, але і пшеницю, овочі, мед.
 
Сьогодні Яблучний Спас - в основному це освячення фруктів. Тому заздалегідь зберіть кошик, в який упакуйте яблука, груші, сливи, гроно винограду, персики. Але навіть якщо у вас немає цього набору фруктів, досить освятити і пару яблук. Також можна освятити мед, якщо ви не встигли зробити це 14 серпня.
 
У свято з ранку бажано нічого не їсти і лише після служби, прийшовши додому, розрізати яблуко і розділити його між усіма членами сім'ї. Яблуко треба вмочити в освячений мед і так з'їсти. Вважається, що це додасть сили і здоров'я всім членам родини.
 
І лише після яблучного «перекусу» можна приступати до святкового обіду. Трапеза повинна складатися з пісних страв, оскільки ще діє Успенський піст. Бажано, щоб в будинку в цей день була пісна випічка з яблуками.
 
Також на Спас, як і в будь-який інший святковий день, треба особливу увагу приділити милостині. На Яблучний Спас нужденним зазвичай дають фрукти і мед, щоб вони відчули себе частиною церкви.
 
За старих часів говорили, що до Преображення не можна їсти яблука матерям, чиї діти померли в дитинстві. За однією версією, Богородиця в це свято роздає всім діткам, чиї мами дотримувалися заборони, золоті яблука, а іншим малюкам не дає і вони плачуть.
 
І, крім того, Яблучний Спас - це ще і прощання з літом, як говорили наші бабусі: «Прийшов Спас - готуй рукавички про запас!». 

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: