Дізнайтеся, які навички та якості потрібно розвивати, щоб не залишитися без роботи в майбутньому.

 За даними The Future of Jobs Всесвітнього економічного форуму, більше третини навичок, які роботодавці по достоїнству оцінять в 2020 році, ще в 2015-му вважалися не надто важливими. Причина такої переорієнтації - швидкість розвитку технологій.

Отже, ось які навички потрібно прокачати до 2020 року.
 
1. Комплексне вирішення проблем
 
Цей навик робить професіонала не просто ланкою в ланцюзі працівників, а гвинтиком в машині. Він дозволяє виявити проблему та її джерело, зрозуміти, які у події можуть бути наслідки. І головне, що фахівець, що володіє цією здатністю, може прогнозувати, які потенційні неприємності чекають проект, і запобігти їх виникненню.
 
2. Критичне мислення
 
Технології вдосконалюються. У 2018 році штучний інтелект вперше обійшов людину в Стенфордському тесті на читання і розуміння прочитаного. Однак зростаючі можливості робототехніки тільки збільшують потребу в людях, які можуть критично мислити. Саме людина повинна оцінювати, наскільки оптимально і етично використовується технологія і як її підлаштувати, щоб вона приносила користь.
 
 
3. Креативність
 
І знову новини зі світу досягнень штучного інтелекту: розробка Microsoft навчилася малювати картинки на основі текстового технічного завдання. Очевидно, це тільки початок, тому потреба в простих виконавцях зменшується. Зате в творчих людях, які будуть генерувати ідеї і нестандартно підходити до завдань, роботодавці будуть вкрай зацікавлені. Про це говорять і результати опитувань: у 2015 році креативність була лише на десятому місці в рейтингу затребуваних навичок.
 
4. Уміння управляти людьми
 
Важливо не тільки вміння координувати співробітників компанії і ставити завдання, але і методи, якими людина це робить. В майбутньому роботодавцям потрібні лідери, які здатні мотивувати людей, розвивати їх таланти, створювати ефективні команди. Для цього потрібні яскраві людські якості, найближчим часом недоступні роботам: харизма, чарівність і емпатія.
 
5. Взаємодія з людьми
 
Цей пункт тільки підкреслює  загальну тенденцію важливості соціальних навичок в майбутньому. Звичний пункт з резюме «вміння працювати в команді» отримає вирішальне значення. Адаптуватися до нових знайомих, домовлятися, співпрацювати, проявляти доречну турботу, не перекладати відповідальність з себе на товариша - всього цього доведеться навчитися, якщо хочете бути успішними.
 
6. Емоційний інтелект
 
Здатність людини розпізнавати емоції, мотиви оточуючих і правильно на них реагувати, на думку вчених, була ключовою для виживання в доісторичні часи, так як дозволяла уживатися з іншими членами племені. Люди давно вийшли з печер, проте емоційний інтелект до цих пір вважається основним навиком для успішного функціонування в суспільстві. Грамотний відгук на реакцію людини допоможе налагодити відносини не тільки усередині колективу, але і з клієнтами і конкурентами. Та й поза роботою стане в нагоді.
 
 
7. Уміння аналізувати і приймати рішення
 
Каналів отримання інформації стає більше, тому зростає цінність співробітника, який може систематизувати, аналізувати отримані дані, а потім на їх основі приймати оптимальне для компанії рішення. При цьому швидкість, з якою фахівець робить висновки, буде одним з ключових критеріїв оцінки цієї навички.
 
8. Клієнтоорієнтованість
 
Навик активного пошуку шляхів для допомоги комусь і зараз затребуваний в сфері послуг, де найбільш часто люди взаємодіють один з одним. Втім, прагнення допомогти оточуючим буде необхідне і всередині колективу, якщо принесе вигоду всій команді.
 
9. Навичка ведення переговорів
 
Уміння залагоджувати розбіжності, пропонувати компроміси, приводити учасників переговорів до спільної точки зору, як припускають, буде особливо затребувана в комп'ютерній і математичній сферах, а також в областях мистецтва і дизайну.
 
10. Гнучкість мислення
 
Фахівцю доведеться навчитися усвідомлювати відразу кілька ідей одночасно, йти не очевидним шляхом, а найбільш оптимальним, впроваджувати нову інформацію і технології в робочий процес. При спілкуванні з людьми буде цінуватися можливість осмислювати все сказане співрозмовником і коригувати лінію поведінки в залежності від його особистості.
 
Навички розташовані в тому порядку, в якому, на думку експертів, вони будуть затребувані у роботодавців.