Відповідні рекомендації розробив Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

Мета цих рекомендацій - допомогти громадянам правильно орієнтуватися і діяти в екстремальних і надзвичайних ситуаціях, а також забезпечити створення умов, що сприяють розслідуванню злочинів.

Як поводитись при виявленні підозрілого предмету, який може виявитись вибуховим пристроєм? Якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен знаходитися в цьому місці, не залишайте цей факт без уваги. Якщо ви виявили річ, в якої немає господаря, в громадському транспорті, опитайте людей, що перебувають поруч. Намагайтеся встановити, чия вона і хто її міг залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водієві. Якщо ви виявили невідомий предмет у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. Якщо власник не встановлений - негайно повідомте про знахідку у найближче відділення міліції, або за телефоном - 102. Якщо ви виявили невідомий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію або охорону. В усіх перерахованих випадках:

не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;

зафіксуйте час виявлення предмету;

намагайтеся зробити усе можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;

обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (пам'ятайте, що ви є дуже важливим свідком); Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо. Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями - це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань.