rivne1.tv / Проекти / ПрофіБуд /
// 18.04.2018

Чому кватирки для провітрювання кімнат поміщають у верхній частині вікна?

Чому кватирки для провітрювання кімнат поміщають у верхній частині вікна? У повсякденному житті ми дуже часто не помічаємо речей, які для нас здаються природними. Чи задумувалися ви, чому кватирки для провітрювання кімнат поміщають у верхній частині вікна? Було б набагато простіше якби кватирка знаходилася внизу на рівні витягнутої руки. Отож, розповімо чому розміщено саме так.

1. Тепле повітря набагато легше холодного. Коли батарея працює, повітря внизу прогрівається, легшає і піднімається. З цього випливає висновок, що якби батарея перебувала вгорі, то в результаті в кімнаті внизу було б холодне повітря, яке складно прогріти.

2. За рахунок того, що тепле повітря виштовхується холодним повітрям наверх, в кімнаті утворюється конвекція, що просто означає переміщення (циркуляцію) повітря. У приміщеннях без вікон циркуляція забезпечується виключно за допомогою кондиціонера. Але це вже інша розмова!

3. В результаті відкрита кватирка пропускає в кімнату холодне повітря, яке автоматично опускається вниз кімнати. Нагріте батареєю тепле повітря піднімається і виходить через цю кватирку. Це нам і дає природне уявлення про те, чому кватирки поміщають у верхній частині вікна.

Якщо взяти, наприклад, стандартний пакет пластикових вікон, то ми можемо помітити, що розробники взагалі відмовилися від ідеї з кватиркою, надавши користувачу два режими провітрювання. Але при цьому вікно все одно відкривається у напрямку до стелі. Відповідь на питання, чому кватирки роблять у верхній частині вікна, всього-на-всього криється в законах фізики.

ОБОВ'ЯЗКОВО ПРОЧИТАЙТЕ:

Чорний колір в інтер'єрі – відмінна ідея [ФОТО]

З якого дерева краще будувати дім?*

переглядів: 437

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.08.2018
<a href='/Info/?id=93122' >Як створити затишок у домі за допомогою шпалер [ФОТО]</a>

Як створити затишок у домі за допомогою шпалер [ФОТО] (переглядів: 155)

Мрієте, щоб настрій у домочадців піднімався, як тільки вони переступили поріг рідної домівки? Це можливо!
// 15.08.2018
<a href='/Info/?id=93586' >Декоративна штукатурка на кухні: переваги та недоліки</a>

Декоративна штукатурка на кухні: переваги та недоліки (переглядів: 146)

Використання декоративної штукатурки на кухні це відмінне рішення з точки зору практичності та дизайну.
// 13.08.2018
<a href='/Info/?id=93436' >Фабрика жалюзі: комфорт за будь-якої погоди [ФОТО]</a>

Фабрика жалюзі: комфорт за будь-якої погоди [ФОТО] (переглядів: 208)

Зараз нікого не здивуєш банальною фразою, що час невпинно крокує, а точніше – біжить вперед, змінюючи все на своєму шляху: вдосконалюються технології, починають домінувати інші смаки споживачів, окреслюються нові тенденції, на зміну одним трендам приходять інші. Раптом те, що колись милувало око, починає виглядати недолугим і трохи дивним. Відходять у минуле громіздкі меблі, величезні люстри і важкі габардини.
// 06.08.2018
<a href='/Info/?id=90013' >Як почистити кондиціонер: поради рівнянам</a>

Як почистити кондиціонер: поради рівнянам (переглядів: 796)

Кондиціонер за велику кількість часу своєї роботи проганяє через себе пил, пух і шерсть тварин, які у вас живуть, а також різні бактерії і грибки. Щоб кондиціонер продовжував працювати справно, фільтри потрібно періодично чистити або замінювати. І це можна зробити власноруч.