rivne1.tv / Проекти / ПрофіБуд /
// 18.04.2018

Чому кватирки для провітрювання кімнат поміщають у верхній частині вікна?

Чому кватирки для провітрювання кімнат поміщають у верхній частині вікна? У повсякденному житті ми дуже часто не помічаємо речей, які для нас здаються природними. Чи задумувалися ви, чому кватирки для провітрювання кімнат поміщають у верхній частині вікна? Було б набагато простіше якби кватирка знаходилася внизу на рівні витягнутої руки. Отож, розповімо чому розміщено саме так.

1. Тепле повітря набагато легше холодного. Коли батарея працює, повітря внизу прогрівається, легшає і піднімається. З цього випливає висновок, що якби батарея перебувала вгорі, то в результаті в кімнаті внизу було б холодне повітря, яке складно прогріти.

2. За рахунок того, що тепле повітря виштовхується холодним повітрям наверх, в кімнаті утворюється конвекція, що просто означає переміщення (циркуляцію) повітря. У приміщеннях без вікон циркуляція забезпечується виключно за допомогою кондиціонера. Але це вже інша розмова!

3. В результаті відкрита кватирка пропускає в кімнату холодне повітря, яке автоматично опускається вниз кімнати. Нагріте батареєю тепле повітря піднімається і виходить через цю кватирку. Це нам і дає природне уявлення про те, чому кватирки поміщають у верхній частині вікна.

Якщо взяти, наприклад, стандартний пакет пластикових вікон, то ми можемо помітити, що розробники взагалі відмовилися від ідеї з кватиркою, надавши користувачу два режими провітрювання. Але при цьому вікно все одно відкривається у напрямку до стелі. Відповідь на питання, чому кватирки роблять у верхній частині вікна, всього-на-всього криється в законах фізики.

ОБОВ'ЯЗКОВО ПРОЧИТАЙТЕ:

Чорний колір в інтер'єрі – відмінна ідея [ФОТО]

З якого дерева краще будувати дім?*

переглядів: 289

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 18.05.2018
<a href='/Info/?id=90869' > 5 довгоквітучих рослин для саду</a>

5 довгоквітучих рослин для саду (переглядів: 373)

Бажаєте, щоб у вашому саду, на терасі або балконі завжди цвіли квіти? Розповідаємо, які рослини будуть радувати вас яскравими фарбами з травня по жовтень.
// 16.05.2018
<a href='/Info/?id=90791' >Психологія кольору в інтер'єрі або як на вас впливає колір кімнати</a>

Психологія кольору в інтер'єрі або як на вас впливає колір кімнати (переглядів: 334)

Колір стін може докорінно змінити ваш настрій як в одну сторону, так і в іншу. Саме тому до вибору кольору в інтер'єрі варто підходити з обережністю.
// 15.05.2018
<a href='/Info/?id=90746' >Домашні розсадники мікробів </a>

Домашні розсадники мікробів (переглядів: 223)

Звичайні предмети в будинку, в кухні та інших кімнатах можуть бути розсадниками мікробів. І хоча схибленість на чистоті може, навпаки, послабити імунітет і підвищити ймовірність алергій, але будинок, що кишить бактеріями однозначно є небезпечним. Понад 65% застуд і до 80% харчових отруєнь відбуваються вдома - і винні в цьому звичайні предмети.
// 14.05.2018
<a href='/Info/?id=90712' >Інтер'єр без помилок, або що не потрібно робити, створюючи житловий простір</a>

Інтер'єр без помилок, або що не потрібно робити, створюючи житловий простір (переглядів: 316)

Так буває: начебто сил в ремонт вкладено неміряно, меблі з голочки, обробка стильна, аксесуари карколомні, а не лежить душа до дому. Отож, які бувають найпоширеніші помилки в створенні інтер'єру?