ror.gov.ua
Голови Рівненської облради та облдержадміністрації разом із першими заступниками провели робочу зустріч з начальником управління Державної служби якості освіти у Рівненській області Святославом Сидоруком та головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком.

Руслан Гурак озвучив ключові повноваження, які покладено на фахівців інспекції та поділився планами на поточний рік. За словами голови держінспекції, інституційний аудит в закладах середньої освіти на рівні областей здійснюватимуть їхні територіальні підрозділи. А от якість вищої освіти інспектуватимуть фахівці центрального офісу. На початковому етапі це будуть планові перевірки, повідомляють на сайті РОДА.

«Освіта виконує багато ролей та місій. Особисто для мене важливим є не тільки успіх кожного учня в майбутньому, а і соціальна згуртованість нації та суспільства", - повідомив голова держінспекції.

Зокрема, в інспекції сьогодні працюють над створенням дієвого механізму позбавлення ліцензії вищих навчальних закладів, сказано на сайті Рівне нської обласної ради. Крім того, в найближчих планах провести атестацію директорів шкіл.

"Це дуже правильний підхід: визначити, наскільки керівник школи є професійним менеджером і готовий відповідати викликам часу та вимогам реформи. Бо саме управлінські якості директора сьогодні є визначальними для керівників такого рівня. ", - вважає голова обласної ради.

Руслан Гурак пояснив, що таку атестацію планують провести як серед чинних директорів шкіл, так і серед тих педагогів, які планують очолити той чи інший заклад.

Також під час зустрічі акцентували увагу на перевагах, які дає сертифікації вчителів. Торік вона була добровільною і вперше пройти її зголосилися 705 педагогів з усієї України. Ті, хто успішно її пройшли, отримали 20% надбавки до заробітної плати. Крім того, такі вчителі не проходитимуть обов'язкову атестацію.

Тож фахівці інспекції радять педагогам не боятися цих новацій, адже головна мета - щоб якість середньої освіти в Україні відповідала вимогам часу.

Читайте також: Третій енергоблок розпочав свою роботу на Рівне нській АЕС