Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Прощена неділя 2019: у кого і як правильно просити пробачення

Прощена неділя 2019: у кого і як правильно просити пробачення

10 березня, в останній день Масляної і напередодні Великого поста, православні християни відзначають Прощену неділю. Звідки пішла ця традиція і як правильно просити вибачення і прощати інших?

Великий піст - це час покаяння і душевного очищення і увійти в нього, з образою на когось, неправильно. У Прощену неділю вибачте всіх своїх кривдників і попросіть вибачення у тих, кого образили ви, це очистить вашу душу. Це не просто народна традиція, а церковна, в Євангелії від Матвія, Ісус Христос говорив: «Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Батько ваш Небесний; а якщо не будете прощати людям гріхи їхні, то й Отець ваш не простить вам провин ваших».

Як і у кого просити прощення?

Прощена неділя - це привід пробачити своїх кривдників, відпустити образи, навіть найстрашніші, вгамувати тривогу і душевні страждання, а також очистити свою совість і душу перед тими, кому ми коли-небудь навмисно або випадково завдали образу.

Прощена неділя - це не забавна традиція, а дуже важливий і стародавній духовний звичай потрібно підходити до цієї справи дуже відповідально, щиро покаятися в скоєному і від щирого серця постаратися пробачити своїх кривдників, очистивши свою душу.

Просити вибачення потрібно у людей, перед якими ви відчуваєте свою вину, яких ви образили, з ким посварилися і зовсім не важливо, хто перший почав сварку. За правилами, прощення потрібно просити вголос і при особистій зустрічі, але через брак такої можливості, можна просто зателефонувати людині по телефону.

Просячи прощення у людини, потрібно обов'язково сказати: «Бог простить, мене прости», а коли вибачення просять у вас - «Бог простить, і я прощаю».

За традицією, першим повинен просити вибачення той, хто старше: батьки у дітей, начальники у підлеглих і так далі.

Що не можна робити в Прощену неділю?

    Це останній день Масляної, який завершує підготовку до Великого посту, тому це останній день до Пасхи, коли можна вживати в їжу молоко, масло, яйця і рибу.

    Заборонено в цей день фізично працювати, хіба тільки на кухні господині готували різні страви з дозволених продуктів.

    Також в Прощену неділю заборонено вдаватися до смутку і поганих думок, лаятися, скаржитися, злитися і навіть підвищувати голос на близьких.

    У Прощену неділю, за традицією ходять на кладовище і поминають покійних родичів, моляться про їхні душі. За повір'ям, у цей день батьки можуть почути ваші щирі слова покаяння і простити заподіяні кривди.

Масляний тиждень: прикмети на удачу і біду

Гадання на Масляну: на судженого, любов і багатство

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: