Як з'явилася традиція кидати букет нареченої? Багато дівчат, які мріють вийти заміж, на весіллі подруг з нетерпінням чекають моменту, коли наречена буде кидати весільний букет. Справа, виявляється, не тільки в вірі в прикмету, в якій мовиться: дівчина, що зловила букет, протягом року сама стане нареченою.

Слов'янське коріння традиції

Ще у древніх слов'ян було прийнято передавати букетик нареченої. У ті часи він таїв у собі глибокий зміст і енергетику: весільний букет наречений збирав самостійно, зриваючи тільки певні квіти, які символізували щастя, вдалий шлюб, міцну любов. Важливо, що, складаючи букет, жених заговорював його, думаючи про наречену, бажав, щоб їх шлюб був щасливим. На весіллі наречена тримала букет біля грудей, щоб відчути любов і турботу майбутнього чоловіка. А в кінці гуляння незаміжні подружки нареченої водили навколо неї хоровод, а вона стояла посередині з зав'язаними очима. Потім хоровод зупинявся, і та дівчина, яка виявлялася ближче до нареченої (навпроти неї), отримувала букет.

Спіймати букет - це як виграти в лотерею

Зловила - значить, удача вибрала тебе і тепер уже точно буде все добре, а щастя не обійде стороною. Чому ж весільний букет наділяється такими практично магічними властивостями? Це стає зрозумілим, якщо розібратися в стародавніх весільних традиціях, пов'язаних з букетом.

Європейське коріння традиції

Саме кидати букет за спину, а не передавати його в хороводі, прийшов з Європи. Там наряд нареченої також вважався приносить удачу. І незаміжні дами настільки вірили в це, що намагалися відірвати хоча б маленький шматочок від сукні нареченої. Уявляєте, як воно виглядало після свята?

Природно, нареченим це досить скоро набридло, та й вінчальну сукню хотілося зберегти як оберіг, що приносить удачу. Тоді було придумано чіпляти до сукні квіти, які гостям дозволялося акуратно знімати на щастя. Квіти було не дуже зручно приколювати до поряд, і тоді нареченої стали брати в руки весільний букет, який в кінці весілля не шкода було кинути подружкам.

Дотримуватися звичаю, кидати букет чи ні - це ваше особисте рішення. У цій традиції є і плюси, і мінуси.

Кидання букета - веселий захід, який ви напевно не раз згадаєте після весілля. До того ж, незаміжні дівчата, швидше за все, будуть чекати цього моменту і турбуватимуться, якщо ви його проігноруєте. Деякі дівчата ставляться до цього, по суті розважального, обряду занадто серйозно. Вони можуть почати виривати букет один і одного, розгориться сварка. Або дівчина, якої не дістався букет, може занадто сильно засмутитися. Якщо ви знаєте, що на весіллі будуть присутні не надто стресостійкі дами, можливо, слід відмовитися від кидання букета з метою уникнення будь-яких неприємних ситуацій.

Іноді нареченої не кидають букет і тому, що хочуть зберігати його у себе вдома в якості сімейного оберега. На цей випадок можна заздалегідь заготовити невеликий букет-дублер. Який буде виконаний з тих же кольорів, що і букет нареченої, але буде не таким важким і менш ошатним.