У цей час ряд нескладних робіт забезпечить сливам благополучну зимівлю, захист від шкідників і в цілому значно продовжить їхнє життя.

ПІДЖИВЛЕННЯ СЛИВИ

Восени (кінець вересня- жовтень) пристовбурні кола перекопують на глибину до 20 см по периферії крони й до 8 см біля стовбура і вносять суміш органічних, фосфорних і калійних добрив (не азотних!).

Дозування на одне доросле дерево: 1-2 відра перегною (або компосту), 200-500 г суперфосфату, 200-400 г калійної солі (або 1-1,5 кг деревного попелу). Через 2-3 роки добрива вносять повторно. Ефективно (хоча й клопітно) давати живлення в канавки, які риють з двох боків дерева глибиною 40-50 см і шириною 50 см. Дно заповнюють живильною сумішшю і засипають землею.

ПОЛИВ СЛИВИ

Слива - найвологолюбніше садове дерево. Для кращої перезимівлі (у першу чергу в посушливі роки) у вересні проводять вологозарядковий полив: 5-7 відер води на одну рослину.

Тривалість життя сливи - 15-20 років; скороплідні сорти вступають у плодоносіння на 2-3 й рік після посадки.догляд за сливою восени

ХВОРОБИ І ШКІДНИКИ

Найпоширеніші хвороби сливи - клястероспоріоз (дірчаста плямистість) і моніліальний опік (сіра гниль). У першому випадку навесні на листях з'являються маленькі жовтувато-бурі плями, оточені бурою облямівкою. Потім уражена тканина відмирає й випадає, лист стає дірчастим. Плоди тріскаються, загнивають.

Моніліальний опік вражає пагони разом з листям, які в результаті засихають. Плоди загнивають. Що можна зараз зробити? Обробити дерева після листопаду 3%-вою бордоською рідиною. Обприскування повторити навесні до розпускання квіток.

Зі шкідників сливі досаждають бурий плодовий кліщ, казарка, сливова попелиця. Після збору останнього врожаю у якості профілактичного заходу можна використати настій цибульної лушпайки (літрову банку до половини заповнити лушпайкою, залити 1 л гарячої води, настояти дві доби, перед застосуванням процідити й розбавити водою приблизно в 2 рази) або часнику з господарським милом (5-6 г здрібнених зубків на 1 л води, настоювати добу, перед застосуванням додати 5 г мила). При сильному ушкодженні обробити всю крону 5%-вим розчином сечовини.

Джерело