Він особливо популярний в літньо-осінній сезон. Його плоди мають доволі довгу історію, яка почалася ще з античних часів. До України ж огірки потрапили в кінці XVI сторіччя.
З тих часів і до наших днів, завдяки досвіду та навичкам садоводів, було культивовано багато різноманітних сортів та гібридів огірків. У більшості випадків класичний овоч має зелений колір, однак зустрічаються й екзотичні білі плоди.
Особливості різних сортів
Якщо вам потрібно купити насіння огірків, завітайте сюди: https://vesnodar.com.ua/ua/semena-ogurtsov. Тут можна вибрати варіанти для салатів, консервування, соління та інших цілей. Усі сорти відрізняються за розміром плодів та іншими характеристиками.
Огірок має подовжену форму з гладенькою або вкритою свого роду шипами шкіркою. За наявності сприятливих умов з моменту цвітіння до утворення плоду вони дуже швидко зріють та дають багатий урожай.
Залежно від довжини плоди огірка поділяються на декілька основних різновидів:
- Пікуль. Найменший за довжиною, розмір якого традиційно складає до 5 см. Його легко маринувати, використовувати для приготування закусок і салатів. Він чудово доповнить різноманітні овочеві мікси та готові страви.
- Корнішон. Плоди довжиною до 10 см стають прикрашають святкові столи. У більшості випадків їх солять або маринують. Завдяки щільній структурі м'якоті вони зберігають форму та стають надзвичайно хрусткими. Властивістю огірків корнішонного типу є відсутність переростання та перезрівання шкірки. У свіжому вигляді їх вживають в їжу самостійно або додають до салатів.
- Середньоплідний огірок. Довжина такого сорту становить від 10 до 15 см. Він є класичним доповненням більшості літніх салатів, однак підходить і для консервування (для цього найчастіше використовують плоди до 10 см рівної форми). Окрім вживання у свіжому та мариновому вигляді, середньоплідні огірки можна також солити.
- Довгоплідні. Ці сорти часто можна зустріти на прилавках сучасних магазинів під назвою «китайські». Довжина сягає в середньому від 15 до 30 см, тому їх вигідно використовувати для приготування свіжих салатів з мінімальною кількістю відходів.
Варто пам'ятати, що більшість дрібних та середніх сортів огірків мають горбики різної величини залежно від сорту. На їхніх кінцях можуть бути чорні, білі чи прозорі шипи різної жорсткості. Гладкі плоди подібних утворень на шкірці не мають, однак такі види зустрічаються лише серед довгоплідних або середньоплідних сортів.
Основні критерії вибору насіння
Перед тим, як придбати потрібний сорт, варто визначитися з характеристиками ділянки, яку будуть використовувати для їх вирощування. Це важливо, оскільки певні сорти можуть бути адаптовані тільки до певних умов, особливо якщо говорити про коливання температур та рівень освітленості.
Не менш важливим фактором є полив. Також огірки люблять пухкий та родючий грунт, який не збивається у грудки. Різні сорти поділяються за способом вирощування:
- у відкритому грунті;
- закритий спосіб (у теплиці, парнику);
- всередині приміщень.
Залежно від типу вирощування, звертають увагу на спосіб запилення квітів. Самозапильні огірки не потребують участі бджіл та інших комах для зав'язування плодів, і переважно призначені для закритого способу вирощування. Для відкритого грунту та теплиць з безперешкодним доступом для комах-запилювачів можна обирати бджолозапильні сорти.
На сайті інтернет-магазину «Веснодар» можна купити насіння огірків від найкращих світових постачальників за доступними цінами. В онлайн каталозі представлений широкий асортимент високоврожайних рослин для різних типів вирощування, а також якісних добрив та засобів захисту. На сайті для клієнтів доступні акційні пропозиції, а також можливість придбати насіння оптом у великих фермерських пакуваннях.