На Рівненщині відбулися урочистості на території історико-культурного комплексу «Козацький Редут». Тут відзначили 30-ту річницю Конституції України та вшанували 375-річчя подвигу козаків, які тримали оборону на цьому місці.

Про це повідомляє Рівненська ОВА.

Захід розпочався з Божественної літургії у каплиці на території редуту. Далі відбулася поминальна панахида за полеглими козаками та воїнами, які віддали життя за волю і незалежність України. Потому поклали квіти до могил загиблих оборонців.

«Історія Козацького редуту перегукується із сучасністю: сотні років тому козаки боролися за свободу, а сьогодні українські Захисники продовжують відстоювати незалежність держави», - відзначив начальник ОВА Олександр Коваль.

Під час урочистої частини очільник області вручив державні нагороди, почесні грамоти та годинники обласної державної адміністрації військовим, правоохоронцям, медикам, рятувальникам і представникам культури.

Також Олександр Коваль вшанував пам’ять гетьманів Івана Мазепи та Пилипа Орлика, поклавши квіти до їхньої меморіальної дошки у Дубенському замку. Саме Пилип Орлик у 1710 році став автором першої у Європі Конституції

Читайте також: Через спеку у Костополі скасували захід до Дня міста