У 1948 році американський біолог Альфред Кінсі склав шкалу сексуальної орієнтації людини, де показав весь спектр типів сексуальності, відомих на той час. Кінсі проаналізував різні ступені гетеро- і гомосексуальності, і, крім цього, додав термін "асексуальність".

Згодом стали виділятися все нові і нові види сексуальних орієнтацій, які дозволяють людям краще зрозуміти себе і природу свого потягу. Розповідаємо, як не ділити людей на тих, у кого "традиційна або нетрадиційна орієнтація", а дивитися на світ ширше.

Автосексуальність

Для автосексуала не має значення ні стать, ні орієнтація, ні зовнішність інших людей. Вони здаються самі собі настільки привабливими, що ніхто з оточуючих людей не може конкурувати з ними. Іноді людина стає автосексуалом в результаті численних невдалих спроб налагодити міжособистісні стосунки.

Андрогінсексуальність

Люди, які відчувають сексуальний потяг до андрогінів. Інтенсивність потягу в основному залежить від зовнішніх даних потенційного партнера - він повинен володіти яскраво вираженими чоловічими і жіночими рисами одночасно.

Андросексуальність

Андросексуалів привертає мужність, при чому їм абсолютно не важливо, хто володіє цією межею - чоловік чи жінка.

Асексуальність

Існують люди, яких секс не цікавить в принципі. Асексуалів не приваблюють ні чоловіки, ні жінки. Якщо вірити історії, то серед асексуалів зустрічалися досить відомі особистості, наприклад, фізик Ісаак Ньютон. Якби він жив у наш час, то швидше за все він складався б в головному віртуальному співтоваристві асексуалів - Aven (Asexuality Visibility and Education Network). Понад сто тисяч користувачів, які зараховують себе до асексуалів, спілкуються між собою і ведуть просвітницьку діяльність - домагаються суспільного визнання і реалістичного сприйняття цього типу сексуальності.

Бісексуальність

Бісексуалів залучають представники обох статей - як чоловіки, так і жінки. Це, звичайно, не означає, що бісексуал буде заводити стосунки з першим зустрічним будь-якої статі, але обидва вони для нього відкриті.

Гетеросексуальність

Це, мабуть, найпоширеніша сексуальна орієнтація. Мається на увазі, що гетеросексуала залучають люди протилежної статі. Більшість людей в світі - гетеросексуали. Так, нічого нового.

Гіносексуальність

Гіносексуалів збуджують люди з яскраво вираженими фемінними рисами. Іноді вони звертають увагу і на чоловіків з особливо розвиненою жіночністю.

Гомосексуальність

Це люди, яких збуджують представники тієї ж статі. І чоловіки, яким подобаються чоловіки, і жінки, яких приваблюють жінки, - всі вони потрапляють під цю категорію.

Грейсексуальність

Це люди, рідко відчувають сексуальний потяг. У них слабо виражений сексуальний темперамент. Проте від асексуалів їх відрізняє теоретична можливість того, що вони можуть відчувати сексуальний потяг до кого-небудь.

Демісексуальність

Демісексуал не може відчувати потягу до людини, якщо не сформував стійкої емоційної прихильності. Уже після того, як вона налагоджена, демісексуал може проявляти сексуальний і романтичний інтерес. Такі люди часто підтримують тривалі відносини або, принаймні, намагаються до них. У той же час їх партнерам часто складно прийняти такий прояв сексуальності. Журналістка The Washington Post Меріл Вільямс у своїй колонці "Я - демісексуалка" писала: "Багато моїх відносин закінчувалися через кілька тижнів або місяців, тому що я не встигла відчути себе комфортно з новою людиною за цей час".

Літосексуальність

Люди, які відчувають сексуальний потяг, але без бажання взаємності. Літосексуали - це і грейсексуали, і асексуали, у яких виникли почуття ніяк не спонукають зблизитися з об'єктом симпатії. Більш того, ці люди втрачають сексуальний інтерес, як тільки стикаються з взаємністю.

Об'ектумсексуальність

У 2007 році колишня американська військовослужбовець Еріка Ла Тур Еффель офіційно вийшла заміж за головний символ Парижа - Ейфелеву вежу. Еріка - лідер міжнародного руху OS International, яке захищає інтереси об'ектумсексуалів - людей, які відчувають потяг до неживих предметів.

Омнісексуальність

Якщо пансексуали, про які йтиметься нижче, не звертають уваги на гендер партнера, то для омніосексуалів гендер все-таки може бути фактором тяжіння в окремих випадках. Хоча теоретична можливість потягу до всіх без винятку людям ріднить ці два типи сексуальності.

Пансексуальність

Пансексуалів може збуджувати будь-яка людина, незалежно від гендерної ідентичності і сексуальної орієнтації. У чомусь вони схожі на бісексуалів, але основна відмінність в тому, що вони не ділять людей по гендерними ознаками, коли мова йде про сексуальний потяг. Самі себе вони часто називають "гендерно сліпими". У 2016 році американська поп-зірка Майлі Сайрус зробила камінг-аут, відкрито заявивши про свою пансексуальність. "Мене завжди дратувало слово" бісексуал ", - розповідала Майлі в інтерв'ю журналу Variety. - Воно заганяли мене в рамки. Я вбачаю не чоловіка чи жінку, я бачу людину".

Полісексуальність

Якщо бісексуали вибирають собі партнерів серед чоловіків і жінок, а пансексуали - серед усіх, то полісексуали знаходяться приблизно по середині цього спектру. Полісексуальну людину можуть залучати представники кількох гендерів: чоловіки, жінки, трансгендери. Для кожної людини полісексуальної орієнтації набір гендерів, які його приваблюють, індивідуальний. Але, на відміну від пансексуалів, полісексуали не є "гендерно сліпими". Вони бачать і визначають гендер потенційного партнера.

Мосексуальність

Назва цієї нової сексуальної орієнтації розшифровується як "постмодерністська сексуальність". Це люди, які кидають виклик всім раніше наявним уявленням про сексуальність і статевої приналежності. Вони вважають, що гетеросексуальні жінки можуть вважати себе гомосексуальними чоловіками або трансгендерами (і допускають будь-яку іншу комбінацію). Мосексуали вважають, що слова і категорії не можуть в повній мірі описати все розмаїття людської сексуальності.

Сапіосексуальність

Це люди, яких в першу чергу привертає інтелект іншої людини. При цьому гендер або орієнтація об'єкта симпатії, як і в випадку з пансексуаламі, ролі не грає. Сапіосексуали можуть бути як гетеросексуальними, так і гомосексуальними людьми. Вчені з Університету Західної Австралії нещодавно прийшли до висновку, що кожен десятий житель планети - сапіосексуал, причому поширеність цієї особливості однакова серед чоловіків і жінок.

Цифросексуальність

Вчені прогнозують, що розвиток технологій в найближчому майбутньому призведе до того, що людей, які задовільняють свої сексуальні потреби за рахунок технологій і віртуальної реальності, стане більше, і їх стануть називати цифросекс