Осінь - прекрасна пора року, коли природа одягає все довкола у кольорове вбрання. Проте є й мінуси у цій чудовій порі - сезонні захворювання. Традиційно вважається, що з початком осені діти починають частіше хворіти. А попереду ще ціла зима! Тому осінь - саме час, щоб зміцнити здоров’я дитини.

Пропонуємо вам кілька порад щодо того, як зміцнити здоров'я ваших діток у холодну пору року. 

1. Дозвольте дитині більше рухатися, адже найбільш непосидючі діти хворіють рідше, можливо через те, що вони регулярно тренують свою дихальну і серцево-судинну системи та стають більш стійкими до впливу холодного повітря або мікробів. Дозвольте дитині не тільки бігати і стрибати, особливо на свіжому повітрі, а й загартовуватися.

Діти часто відмовляються надягати шапку або шарф, коли їм жарко, а мамі так зовсім не здається. Діти мерзнуть менше, особливо коли рухаються, а через надмірну турботи закутана дитина не тільки не тренує свою систему терморегуляції, а й хворіє швидше просто тому, що, спітнівши, застуджується від найменшого вітерця.

2. Навчіть дитину стежити за чистотою своїх рук: більше половини хвороб передається через руки і зазвичай потрапляє в організм через рот. За статистикою, більше 80% існуючих інфекційних захворювань передається саме через руки. І це не тільки кишкові інфекції. Чисті руки допомагають зберегти здоров’я дитини набагато краще, ніж пов’язка, яку рекомендують носити під час епідемій грипу.

3. Стммулюйте дитину вживати в цей період більше вітамінів, особливо А і С. Свіжі фрукти і соки, салати із сирих і варених овочів, ласощі і каші з цілісних злаків, горіхів і сухофруктів - важлива частина щоденного раціону дитини в холодні осінні дні. Один стакан відвару плодів шипшини або вітамінного чаю вранці і ввечері заповнить нестачу вітамінів і допоможе зміцнити імунітет дитини в такий складний період.

4. Також потрібно постаратися допомогти дитині уникати стресів, які часто виникають під час перебування в дитячому садку чи школі і сильно послаблюють захисні сили організму. Розслаблююча ванна перед сном з морською сіллю, відваром ромашки або материнки і маслом лаванди і ласкавий, розслаблюючий масаж всього тіла, і особливо голови, допоможе дитині заспокоїтися, забути про денні проблеми і уникнути негативних наслідків стресів.

5. Щоб запобігти потраплянню різних шкідливих мікробів в придаточні носові пазухи, необхідно періодично промивати водою носові проходи дитини, таким чином очищаючи їх.

6. Здоровий сон. Дитині має бути забезпечено повноцінний сон (для дошкільників обов’язковим є денний відпочинок), адже його нестача заважає відновлювальному процесу організму й зменшує бар’єрні якості імунної системи.

І кілька слів стосовно вживання різноманітних мультивітамінів. 

Уляна Супрун, колишній міністра охорони здоров’я, застерігає від вживання мультивітамінів з метою зміцнення імунітету: "Немає жодних доказів того, що вони покращують здоров’я чи запобігають хворобам.Приймати їх "про всяк випадок" категорично не рекомендується".

Варто пам’ятати, що висновок, чи потрібно дитині призначати вітаміни і які саме, може зробити лише лікар-педіатр на основі проведених аналізів.

Зміцнюйте імунітет правильно і нехай усі дітки будуть здорові!

Читайте також: 5 методів лікування дітей народними засобами від американського педіатра

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber