12.08.20
, 7621 переглядів
Наші бабусі та прабабусі лікарські трави і рослини дуже цінували і їх намагалися берегти. Але з часом про лікарські та пряні трави люди почали забувати. Адже зараз набагато стало простіше.
Так, раніше не було аптек, в яких можна було запросто купити таблетку від головного болю і не було інтернету, в якому за кілька секунд, можна подивитися - яка таблетка діє швидше і краще. В результаті лікарські трави і рослини практично зникли з ужитку, а їх використання в народній медицині і повсякденному житті звівся до мінімуму.
Посадити пряні і лікарські трави і рослини можна у себе вдома на підвіконні в квітковому горщику. Погодьтеся, це дуже стильно і незвично - замість всім набридлих фікусів у вас росте меліса або майоран, а, може навіть, і валеріана або тархун.
Адже вони не вимагають ніякого складного догляду, і по суті своїй дуже невибагливі (хоча, звичайно ж, не можна забувати про полив).
Найскладніше - це навіть не посадити їх, а вибрати, яка ж рослина вам до душі. Адже пряних трав безліч, і у кожної свої особливості.
Наприклад, всім відомий розмарин. Він знаменитий в основному тим, що надає їдкий і колючий смак м'ясним стравам. Але майже нікому не відомо, що ця дивовижна рослина також рятує від глибокого стресу. Адже розмарин застосовується в народній медицині.
Не дарма монарду цитрусових так назвали. Її яскраві квітки пахнуть цитрусовими фруктами. А вже листя використовуються як приправа до різних страв.
Алоє
Як правило, з його листя отримують два корисних продукти ? сік і гель. Перший частіше використовують в медицині, другий ? в косметології. Сік алоє містить корисні мікроелементи: марганець, мідь, калій, натрій, сірка, фосфор, хлор, бром, ванадій, залізо, йод, срібло, фтор, кремній, цинк та багато інших.
Женьшень
Найкорисніша частина женьшеню дійсно корінь, за формою схожий на маленьку людську фігурку (у зв'язку з цим женьшень іноді перекладають з китайського як «людина-корінь»).
Елеутерокок
Його часто застосовують при перевтомі як тонізуючий засіб.
Мати-й-мачуха
ЇЇ основна корисна властивість ? лікування кашлю та інших бронхолітичних захворювань. Мати-й-мачуха містить алкалоїди, що володіють антибактеріальною дією, та інулін, що підвищує якість засвоєння їжі і покращує травлення.
Шавлія
Для лікування використовують, в основному, листя шавлії: з них готують відвари, настоянки, масла і мазі. У свіжому вигляді листя шавлії застосовуються тільки зовнішньо. У листі містяться вітаміни, фітонциди, ефірні масла, алкалоїди, флавоноїди, органічні кислоти, смолисті і дубильні речовини, природні антиоксиданти.
Кропива
У складі кропиви є каротин (його там більше, ніж у моркві і щавлі), аскорбінова кислота, кальцій, магній, калій, нікель, натрій, мідь, титан, марганець, бор, йод, фосфор, залізо, а також вітаміни A, B1 , B2 і PP, а за вмістом вітаміну C, кропива перевершує навіть лимон. Кропиву часто використовують для приготування різних відварів в медичних цілях, але її листя також можуть істотно скрасити смак багатьох супів в кулінарії.
Так можна створити у себе на ділянці справжній лікарський город - живу домашню аптечку з лікарськими травами і рослинами.