Ви почали помічати, що у ваших кімнатних рослин жовтіє листя? І ви не знаєте, що цим робити? Тоді, вам варто почитати причини жовтіння листя у рослин та як це виправити.

 Занадто багато або занадто мало води

Верхній шар грунту підсихає набагато швидше, і вам може здатися, що рослини пора поливати. Насправді це може бути не так. Щоб правильно визначити вологість грунту, потрібно увіткнути палець в грунт на глибину 2-3 см.

Ви перевірили ґрунт, і виявилося, що він пересушений. Тоді відразу налийте в кашпо стакан води, і надалі поливайте рослини регулярно.

Якщо грунт, навпаки, надто вологий, і ви виявили, що заливаєте рослину, перевірте її на ознаки гнилі, яка могла пошкодити коріння. Ви можете відчути запах цвілі.

У такій ситуації можна спробувати пересадити рослину в інше кашпо і забезпечити їй хороший дренаж. Також потрібно буде відрегулювати графік поливу, тобто не поливати квіти занадто часто.

Засоби для прибирання, які не можна змішувати між собою

Перевірте, чи немає шкідників

Якщо з поливом все в порядку, то друга причина пожовклого листя - комахи шкідники, якими може бути заражена квітка. Найпоширеніші - мошка білокрила і павутинний кліщ. Іноді їх важко помітити одразу, тому ретельно огляньте листя.

Якщо помітили дрібні дірочки або крихітні білі крапки на листках (частіше з нижньої сторони), а також тонку павутинку, яка обплітає рослини, значить на них оселився павутинний кліщ. Особливо добре він себе почуває в приміщеннях з сухим повітрям.

Щоб запобігти зараженню, рослини не повинні торкатися один одного.

Листя зараженої рослини потрібно ретельно промити теплою водою. Можна використовувати розчин з господарським милом або засім для миття посуду. А після цього обробити спеціальним препаратом.

14 секретів, які вбережуть вас від купівлі неякісних продуктів

Брак сонячного сітла

Ще одна причина пожовклого листя - це брак сонячного світла, з якою, звичайно, важко боротися в осінньо-зимовий період. На жаль, рослини будуть страждати, якщо всі вікна розташовані на північній стороні. Тому обов'язково ставте рослини до найсвітлішого вікна або організуйте штучне підсвічування. Брак світла перш за все відображається на нижніх листках рослин. Вони починають жовтіти і відпадають.

Протяги

Більшість кімнатних рослин родом з тропічних країн, тому не виносять холоду і протягів. Так що, якщо рослина стоїть поруч з відкритим вікном, не дивуйтеся, що вона пожовкла.

Коли рослина перебуває в прохолодному приміщенні, полив потрібно скоротити.

До речі, рослини можуть замерзнути не тільки в холодну пору року, але і в тих випадках, коли стоять під постійно працюючим кондиціонером.

Не забувайте про добриво

Перша ознака дефіциту азоту, коли старе листя рослини жовтіє, а молоде, навпаки, яскраво-зеленого кольору. У цьому випадку просто проведіть підгодівлю азотними добривами, тільки обов'язково дотримуйтесь дозування. 

Як можна використати кавову гущу в господарстві?