Яка користь для організму?
Плоди абрикоса містять лимонну, яблучну, винну і саліцилову кислоти, лікопін, кверцетин, ізокверцитрин, дубильні речовини, вітаміни С, Р, В1 та РР. Абрикоси є лідерами серед фруктів за вмістом каротину, вони містять також такі мінеральні речовини, як калій, магній, фосфор. У м'якоті присутні до 27% сахарози.
Абрикоси рекомендується вживати при захворюваннях серцево-судинної системи і нирок. Завдяки пектину, який міститься в абрикосах, з організму виводяться токсини та холестерин. Сік абрикосів здійснює антибактеріальну дію проти грибкових інфекцій.
Коли вводити в раціон дитини?
Вводити абрикоси в раціон дитини можна з 6-7 місяців, якщо малюк на штучному вигодовуванні, і на 1-2 місяці пізніше, якщо дитини на грудному вигодовуванні.
Абрикос може викликати алергічні реакції, тому необхідно уважно спостерігати за дитиною після вживання цього фрукту. Якщо реакції не виникло, можна сміливо залишати абрикос в дитячому раціоні.
Не варто їсти абрикоси натщесерце, вони можуть викликати розлад травлення і не можна вживати при діабеті через великий вміст цукру.
Далі пропонуємо вам кілька варіантів заготівлі абрикосів на холодні пори року.
Абрикоси без цукру в морквяно-лимонному соку
Для такої заготовки знадобляться абрикоси, морква і лимони. Абрикоси необхідно вимити, очистити від кісточок. Банки попередньо простерилізувати, викласти щільно половинки абрикоса. Віджати морквяний та лимонний сік, змішати їх і довести до кипіння. Залити гарячим соком абрикоси в банках. Стерилізувати банки варто приблизно 20 хвилин, і закрити кришками. У такому вигляді заготовлені абрикоси можна просто їсти, готувати з них пюре для дітей, додавати в компот або випічку. Така заготовка ідеально підійде для дітей через відсутність цукру.
Абрикосове повидло
Для приготування повидла знадобиться 1 кг абрикосів та 100 г цукру. Для повидла краще вибирати дуже стиглі або перезрілі плоди. Помиті та очищені від кісточок абрикоси необхідно варити на повільному вогні, постійно помішуючи. В кінці додати цукор і ще трохи проварити. Кількість повидла має бути вдвічі меншою від початкової кількості сировини. Розкласти зварене повидло гарячим у стерилізовані банки і закрити. З такого повидла вийде смачна і соковита випічка, його можна додавати в кашу чи йогурт, подавати до тостів.
Абрикосовий сік
Виходить дуже концентрованим, тому його можна розводити з водою у співвідношенні 1:1, готується з м’якоттю, тому що саме вона є джерелом каротину.
Для приготування соку знадобиться 2 кг абрикосів, 300 г цукру та 1 склянка води. Абрикоси потрібно вимити, перебрати та очистити від кісточок. У каструлю наливаємо воду і доводимо до кипіння, потім додаємо половинки абрикосів і варимо на маленькому вогні близько 15 хвилин, щоб абрикоси стали м’якими. Потім слід дати їм охолонути і перетерти через друшляк, щоб відокремити шкірку. М’якоть подрібнити блендером або перетерти через сито. У сік додаємо цукор і кип’ятимо на маленькому вогні 2-3 хвилини.
У гарячі стерилізовані банки розливаємо сік і закриваємо кришками. Коли банки охолонуть, відправте їх на зберігання в темне місце. Зберігати можна при кімнатній температурі. Такий сік добре підійде для введення фруктів в раціон дитини. З нього можна готувати мармелад або пастилу.
Заморожені абрикоси
Абрикоси також можна заморозити, як і будь-які ягоди або фрукти. Для цього потрібно вибрати стиглі плоди, помити і очистити від кісточок. Розкласти одним шаром на рівну поверхню, заморозити шоковим заморожуванням, потім розкласти по мішечках або контейнерах і прибрати в морозильну камеру на зберігання. Заморожені абрикоси можна використовувати як завгодно: готувати фруктове пюре для дітей, робити пастилу і мармелад, додавати як начинку у випічку, додавати в компот, готувати соуси.
Сушені абрикоси
Для сушки підійдуть свіжі і не перестиглі плоди, очищені від кісточок, без пошкоджень. Щоб абрикоси зберегли свій колір після сушіння, їх потрібно вимочити 10 хвилин в розчині лимонної кислоти (8 ч.л. кислоти на 1 л. води). Сушити абрикоси можна на свіжому повітрі, в духовці або електричній сушарці. На вулиці потрібно висушувати 3-4 дні під сонцем, потім прибрати в тінь до повного висихання. У духовці абрикоси сушаться приблизно 8 годин при температурі 65 градусів з відкритими дверцятами. Під кінець сушіння температуру потрібно знизити до 40 градусів. В електричній сушарці абрикоси потрібно сушити 10-14 годин, в залежності від сорту та соковитості плодів.
Вибирайте той спосіб, який найбільш вам підходять в залежності від ваших кулінарних звичок і вподобань та насолоджуйтесь абрикосами в холодні пори року.
Читайте також: Малина — природній антибіотик для дитини