День Івана Купала - один з найбільш містичних днів в році. Саме на Івана Купала наші предки здійснювали магічні обряди і ритуали, пов'язані з вогнем, водою і травами. І, звичайно, в цю ніч не обходилося без ворожіння. Як дізнатися свою долю в Купальську ніч?

 Ворожіння на Івана Купала

Дівчата чекали Купальську ніч з особливим нетерпінням, адже саме в це свято було прийнято ворожити на судженого. Існувало повір'я, що якщо дівчині не терпиться вийти заміж, потрібно роздягнутися вночі до гола і оббігти тричі навколо житнього поля. Вважалося, що в такому випадку вона обов'язково присниться своєму обранцю і він незабаром покличе її під вінець.

Найвідоміше купальське ворожіння - пустити на воду вінок із запаленою свічкою. Якщо він потонув - це не до добра, швидше за все коханий розлюбив. Швидко пристав до берега? Чекати весілля не менше року. Найщасливішою буде та, у кого вінок проплаває найдовше, а чим пізніше згасне свічка, тим довше буде життя.

Читайте також: Свято Івана Купала: традиції та обряди свята

Також наші прабабусі ворожили на воску. Для цього свічку потрібно було поламати на шматочки, скласти їх в ложку і розігріти над вогнем. Коли вона розплавиться швидко вилити віск у ємність з водою. Отримана фігурка передбачить майбутнє.

У ніч на Івана Купала дівчина в темряві рвала різні трави і квіти, а потім ховала їх під подушку. З ранку вона дивилася, що їй вдалося зібрати. Якщо в букеті було не менше 12 різних трав, значить її чекає швидке заміжжя.

Можна було поворожити по березі. Для цього потрібно було взяти сім маленьких березових гілочок, перемішати і витягнути одну. Якщо вона була рівна і гладка, значить життя буде довгим і щасливим, якщо на гілочці були сучки, нерівності й горбки, в житті буде багато складнощів.

Ще одне відоме ворожіння на квітках ромашки. Потрібно було налити воду в таз і помістити туди дві квітки ромашки. Якщо вони попливуть в різні боки - закохані розлучаться, будуть плисти поруч - попереду довге і щасливе спільне життя.

Читайте також: Як потрібно загадувати бажання, щоб вони здійснювалися

Також в таз можна було, попередньо загадавши бажання, кинути невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді парне, бажання здійсниться.

Наші предки вірили, що якщо підняти листок, який впав з клена і загадати бажання, можна дізнатися чи збудеться воно. Для цього потрібно порахувати, скільки у листка гострих країв. Парна кількість - задумане збудеться.