rivne1.tv / Проекти / Перший розважальний /
// 08.06.2018

3 секрети ідеальної самодисципліни

3 секрети ідеальної самодисципліни Самодисципліна - навик, який піддається тренуванню. Про те, як тренувати свою здатність до самоконтролю і не опускати руки після невдач, розповімо в цій статті.

Великі цілі вимагають самодисципліни і сили волі. Незалежно від того, як детально ви спланували своє майбутнє і впевнені в правильності наміченої схеми дій, завжди є місце для людського фактора. Ми істоти емоційні, і випадкова подія може послабити наш дух, відкинувши назад, в світ сумнівів і тривог.

Форс-мажорні обставини не єдина причина для того, щоб ми опустили руки. На шляху до успіху нам доводиться пройти через певні випробування. Екстремальні обставини змушують наше єство проявлятися по-різному - будьте готові дізнатися про себе багато нового. Можливо, ви не настільки емоційно стійкі, як думали, або ж ваша впевненість легко коливається під гнітом труднощів.

Все це нормально. Ми не машини, і схильність почуттям, страхам і сумнівам абсолютно вписується в рамки здорової поведінки людини. Потрібно бути наполегливим на шляху до своєї мети, адже без цієї якості ми б все топталися на одному місці, здаючись після першої ж невдачі. Звичайно, дуже шкода, що наше тіло не підпорядковується командам розуму беззаперечно, подібно роботу. Але саме для цього і існує самодисципліна, сміливість продовжувати рух далі і вміння ігнорувати негативні емоції на цьому шляху.

Самоконтроль як важка атлетика. Більше тренуєшся - більше зможеш. Менше намагаєшся - перетворюєшся в тупу колоду.

У кожного з нас спочатку є свій рівень самодисципліни. Навіть найслабша людина може підняти певну вагу. А примхлива дитина здатна виконувати найпростіші правила. Так, здатності до самоконтролю у всіх різні, але вони завжди є. Більш того, їх можна тренувати, покращувати і відточувати.

Усвідомленість - це ключ

З самоконтролем точно так само, як і з важкою атлетикою: єдиний спосіб поліпшити власні навички - це постійні прогресуючі навантаження. Необхідно оцінити рівень самодисципліни на даний момент і, рухаючись від цієї відправної точки, помалу ускладнювати завдання кожного дня.

Найпростіший спосіб такого тренування - задавати самому собі зрозумілі цілі на кожен день. Секрет в тому, щоб вони одночасно були здійсненні і вимагали від вас крайнього старання. Завдання - потроху виходити із зони комфорту щодня, балансуючи на межі власних можливостей.

Коли у вас вийде досягти поставленої мети, яка знаходиться на межі можливостей, ця подія перетвориться в багаж усвідомлених приємних емоцій: ейфорії від перемоги і задоволеності. Але як тільки ви будете ставити перед собою завдання, далекі від реальності, фрустрація і засмучення від провалу перекреслять всі витрачені зусилля. Не варто бентежити себе самого - беріться за здійсненне, потроху збільшуючи навантаження кожен день.

Наполегливість принесе успіх

Наполегливість «харчується» результатами роботи. Чим більше і частіше ми усвідомлюємо власний успіх після досягнення тієї чи іншої мети, тим наполегливіше стаємо. Відповідно, готовність вкладати енергію і бажання в нову задачу тільки ростуть.

Кожна дія, навіть та, яка закінчилася невдачею, приносить результат. Частково негативний, частково позитивний.

Вам потрібно навчитися отримувати користь з усього, що робите, накопичуючи корисний досвід.

Наступного разу, коли будете ставити нову мету, зробіть ось що. Запишіть на листку те, чому навчилися від моменту останнього провалу до сьогоднішнього дня. Відзначайте все, що приходить на розум. Тепер перегляньте даний список. Що б ви змінили, якби могли почати все заново? Тепер рухайтеся в бік нової мети, виправивши минулі помилки.

А судді хто?

Ніхто не прокидається знаменитим. Успіх приходить після довгої, старанної і копіткої роботи. Звичайно, на цьому шляху дуже легко розгубити мотивацію і позитивний настрій.

Оцінюйте власний успіх

Найкращий спосіб рухатися до наміченої мети - це постійно оцінювати свої проміжні результати по відношенню до неї. Якщо робити так щодня, то скоро усвідомлюєте: так, до звершення мрії ще далеко, але принаймні ви-сьогоднішні краще вчорашнього.

Записуйте все, навіть найменші успіхи. Те, що здається вам незначним сьогодні, буде одним з найважливіших кроків у бік поставленої мети. Ви єдиний суддя, який має право оцінювати власні зусилля. Будьте об'єктивним і порівнюйте сьогоднішній день з вчорашнім, а не з абстрактним «світлим майбутнім».

переглядів: 687

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 05.12.2018
<a href='/Info/?id=96815' >8 хобі, що уповільнюють старіння і деградацію мозку</a>

8 хобі, що уповільнюють старіння і деградацію мозку (переглядів: 164)

Нейрофізіологи кажуть, що ті, хто ведуть активний спосіб життя, правильно харчуються і вибирають правильні хобі менше схильні до деградації мозку. Які захоплення вибрати, щоб зберегти здоров'я головного мозку на довгі роки?
// 03.12.2018
<a href='/Info/?id=96736' >Еко, біо або маркетинговий хід: як розуміти, що написано на етикетках продуктів харчування</a>

Еко, біо або маркетинговий хід: як розуміти, що написано на етикетках продуктів харчування (переглядів: 164)

У наш час стало модним піклуватися про своє здоров'я. І як наслідок - корисна їжа, на якій стоїть, наприклад, маркування «Еко», «Біо», «не містить цукру, консервантів і барвників» користується великим попитом, а відповідно має досить високу (у порівнянні з аналогічними товарами без подібного маркування ) ціну.
// 16.11.2018
<a href='/Info/?id=96298' >Покупки в інтернет-магазинах: як не попасти на шахраїв?</a>

Покупки в інтернет-магазинах: як не попасти на шахраїв? (переглядів: 398)

Інтернет-покупки пов'язані з ризиками: можна залишитися без грошей і (або) без товару або замість обраної речі прийде зовсім не те, що ви очікували. Убезпечити себе цілком можливо, лише варто дотримуватися деяких правил інтернет-шопінгу.
// 16.11.2018
<a href='/Info/?id=96255' >9 чарівних властивостей скарбнички: як швидко накопичити гроші</a>

9 чарівних властивостей скарбнички: як швидко накопичити гроші (переглядів: 252)

Щоб гроші примножувалися, потрібно їх правильно зберігати і для цього не підійде проста коробка або конверт. Як правильно вибрати скарбничку і що потрібно знати, відкладаючи гроші, щоб швидко накопичити певну суму?