rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 20.01.2016

7 порад рівненським батькам: як підготувати дітей до прийому у стоматолога

7 порад рівненським батькам: як підготувати дітей до прийому у стоматолога
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Налякані минулим досвідом, люди жахаються, коли приходить час відвідати дантиста. Ніхто не любить штрикання, поколювання і взагалі чужі руки у власному роті. Біль і страх перед подібними процедурами створюють негативну атмосферу у стоматологічному офісі. Дивує те, що одні діти вередують і репетують ще перед дверима клініки, а інші спокійно сидять в кріслі, ще й дякують в кінці. Від чого залежить поведінка дитини в стоматологічному кріслі?

Правильний підхід до дитини повинен розпочатись ще вдома, до того як вона перетне поріг кабінету. Саме батьки можуть посприяти позитивному досвіду дитини і ось декілька порад як це зробити:

1. Рольові ігри

Зіграйте у прийом стоматолога, де один з батьків стоматолог, а дитина - клієнт, а потім поміняйтесь ролями. Як гратись в стоматолога? Порахуйте зуби, подивіться на поверхню зубів в маленьке дзеркальце, яке запросто можна придбати. Основна мета гри - допомогти дитині звикнути до рутинних стоматологічних дій, та комфортно себе почувати, коли в тебе в роті хтось працює.

2. Читайте з дитиною книжки

На превеликий жаль в українській літературі дуже мало книжок на стоматологічну тематику. Тож пропонуємо вам звернутися до закордонної літератури. Все, що потрібне дітям - це кольорові картинки, а от текст вже можна придумати самому.

3. Знайдіть дитячого стоматолога

Дитячий лікар-стоматолог знайде кращий підхід до дитини, ніж стоматолог для дорослих.

4. Слідкуйте за тим, що ви говорите дитині

Будьте чесними, проте не розповідайте неприємні деталі. Якщо ви не знаєте відповіді на питання, скажіть, що стоматолог знає більше, тому треба запитати в нього. Ніколи не кажіть дитині, що «боліти не буде»! Для чого розказувати про свій невдалий досвід дитині?

5. Не заохочуйте своїх дітей

Не обіцяйте дитині нагороду за те, що він/вона піде до стоматолога. Це звучить дуже підозріло, ніби якась велика страшна справа.

6. Нагодуйте дитину

Якщо немає специфічних вказівок, коли лікар наголошує на тому, що їсти не можна, у всіх інших випадках сита дитина - щаслива дитина. Голодна дитина - явно нещасний клієнт.

7. Не обіцяте зайвого

Важливо залишатись позитивним, проте не варто давати дитині марних надій. Уникайте фраз «все буде добре», бо це може розчарувати дитину у разі потреби у лікуванні.

Батьки повинні слідкувати за розвитком ротової порожнини. Щоденно чистити зуби і користуватись флосом, регулярно приходити на перевірки до стоматолога, щоб уникнути проблем із зубами дитини. Саме профілактика - берегиня здорової посмішки.

Наталія Левчук
переглядів: 1260

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.09.2018
<a href='/Info/?id=60381' >Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей?</a>

Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей? (переглядів: 2036)

Візуально дитячі зубні пасти відрізнити від дорослих зубних паст дуже просто – вони мають красиву, яскраво оформлену упаковку. Пасти для дітей смачніші, що в деяких випадках допомагає уникнути блювотного рефлексу. Іноді до дитячих паст додаються іграшки. Усе це зроблено для того, щоб зацікавити дитину чистити зуби, зробити процедуру приємною і веселою. Але усі перераховані речі повинні грати останню роль при виборі зубної пасти.
// 28.05.2018
<a href='/Info/?id=68776' >Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним</a>

Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним (переглядів: 1901)

Дитячий стоматолог не лишень професіонал своєї справи, а й відмінний психолог. Не всі дорослі можуть перенести візит до лікаря, а що вже говорити про дітей. Про те, коли варто йти до стоматолога та на що варто звернути особливу увагу - читайте далі.
// 30.04.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 3375)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 25.04.2018
<a href='/Info/?id=59919' >Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології</a>

Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології (переглядів: 1504)

Сучасна стоматологія дозволяє виправити багато дефектів зубів вже в дорослому віці. Для цього проводиться дороге ортопедичне, ортодонтичне та інші види лікування зубів. Але безліч проблем із зубами в дорослому віці могли б бути зведені до мінімуму, якби догляд за зубами проводився з раннього дитинства. Зазвичай цьому перешкоджає ряд помилок батьків.