Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період і в перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здоров'ям малюка - це забезпечить йому безпроблемне і щасливе життя в майбутньому.

Якщо дитина хворіє частіше за однолітків, може підхопити застуду від будь-якого протягу або змочених ніг, довго відновлюється після кожної хвороби, має схильність до алергії, можна припустити, що її імунітет ослаблений.

ПРИЧИНА 1: «ФОНОВІ» ФАКТОРИ

Деякі малюки до певного моменту радують батьків міцним здоров'ям, а потім раптом ні з того ні з сього на них навалюється купа болячок. Перше, що потрібно шукати з лікарем в таких випадках - це «фонові» чинники, тобто супутні захворювання. Ними можуть бути дисбактеріоз або непереносимість будь-яких продуктів, гіпо- або гіпервітаміноз. Також імунітет дитини, швидше за все, буде ослаблений після перенесених важких захворювань (пневмонія, ангіна, кишкові інфекції) або будь-якого хірургічного втручання.

ПРИЧИНА 2: БЕЗКОНТРОЛЬНИЙ ПРИЙОМ ЛІКІВ

Імунітет буває вроджений і набутий. Другий переважає у дорослої людини, адже її організм має більше «досвіду у спілкуванні» з різними інфекціями. Набувається імунітет тільки через контакт зі збудником, і ніяк інакше. Тому, якщо при найменшій ознаці застуди або підвищенні температури ви готові давати дитині антибіотик, пам'ятайте: це не найкраща послуга його майбутнього здоров'я.

ПРИЧИНА 3: НЕДОТРИМАННЯ ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ

Для дитини в це поняття включені не тільки знайомство з гігієною на рівні миття рук і фруктів. В першу чергу, важливі режим дня, регулярні прогулянки, здорове харчування, достатня фізична активність. Це про себе ми можемо не дбати, просиджуючи добу безперервно за комп'ютером і харчуючись бутербродами. А з дитиною важливо дотримуватися тих самих банальних рекомендацій, які дають всі педіатри світу: проводити багато часу на свіжому повітрі, регулярно вживати фрукти і овочі, дотримуватися режиму дня. Тому що всі ці складові роблять значний вплив на формування імунного захисту у малюків - здорове тіло правильно розпізнає зовнішні небезпеки і адекватно захищає від них зростаючий організм.

ПРИЧИНА 4: НАДМІРНА СТЕРИЛЬНІСТЬ

Звичайно, жодній мамі не подобається, коли її малюк хворіє. Але, як не дивно це звучить, з дуже здорових дітей виростають хворі дорослі. Основною складовою хорошого імунітету є імунна пам'ять, а її тіло набуває тільки після успішного одужання. Тому кутаючи малюків, уникаючи зимових провітрювань і загартовування, батьки часто самі провокують зниження імунітету.

ПРИЧИНА 5: ШТУЧНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Ця причина важлива для дитини в перший рік життя, але і тут не все так просто. З молоком матері малюк дійсно отримує антитіла, які в перші місяці захищають його організм, проте для дітей 1 місяця і старше цей імунітет працює тільки місцево - в кишечнику. Тобто, грудне молоко захистить малюка від кишкових інфекцій, ротавірусу і інших. Діти, які харчуються штучними сумішами, частіше схильні до всіляких захворювань шлунково-кишкового тракту, тому що їхній імунітет значно слабший.

Однак незалежно від типу вигодовування, простудних захворювань і інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, всі немовлята схильні до однаково ураження хворобами. За ними потрібен неабиякий нагляд і дотримання усіх вище перелічених рекомендацій.

Читайте також: Як зміцнити імунітет дитини восени: поради спеціалістів

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber