Літо прекрасна пора року. Влітку вся природа пашить красою, міста рясніють соковитою зеленню, а люди поспішають закінчити свої поточні справи і швидше поїхати відпочивати на море. Але разом з тим, в цей чудовий час, багато хто з нас страждають від нестерпної спеки, від якої часом складно сховатися навіть у власній квартирі. Тому, ми підготували ряд порад як рятуватися від спеки.

 Звичайну воду можна замінити водомісткими овочами і фруктами, наприклад, огірками, помідорами, кавуном. Завдяки їм організм отримує додаткову порцію вітамінів і мінеральних речовин. Гарячий зелений чай, який п'ють жителі півдня, теж корисний у спеку: він регулює теплообмін.

Не рекомендується їсти продукти, що зігрівають зсередини, наприклад, мед і сало. Перед сном відмовтеся від «серйозних» продуктів на зразок м'яса, тому що перетравлення важкої їжі викликає підвищення температури тіла і посилює потовиділення. Охолоджують організм і допомагають адаптуватися до спеки продукти з легким терпким смаком (хурма або банани) і всі овочі-фрукти зеленого і білого кольорів.

Читайте також: Топ-6 туристичних місць де категорично заборонено робити селфі

Любителям охолоджуватися в річці треба мати на увазі, що пірнати у воду не рекомендується. Перепад температур може спровокувати спазм судин серця. Тому перед водними процедурами охолоньте в тіні. Під крижаний душ залазити теж не варто: від холодної води судини звужуються, а потім ще сильніше розширюються. У спеку краще приймайте теплий душ: коли ви вийдете, температура навколишнього середовища здасться нижче, ніж насправді.

Приберіть з дому аксесуари і дрібний декор. Багато людей дуже люблять прикрашати квартиру всілякими статуетками, іграшками, рамочками, підставками, свічками. З огляду на ту частоту, з якою ви буде відкривати вікна у спеку, ці аксесуари будуть тільки збирати пил, а помити всі їх закарлючки буде, ох, як непросто.

Якщо частина кімнат знаходяться на сонячній стороні, можна закрити вікна щільними шторами, але це малоефективно. Найкраще використовувати фольгу, яку треба закріпити із зовнішньої або внутрішньої частини вікна. Фольга добре відбиває тепло і світло і значно зменшить перегрів приміщення.

Ну і «класично» як боротися зі спекою вдома:

1. Пийте зелений чай.

2. Бувайте на пляжі.

3. Одягайте легкий, світлий одяг з натуральних тканин.

4. Більше перебувайте в тіні.

5. Їжте морозиво.

6. Менше користуйтеся косметикою.

Читайте також: Сильні сторони кожної жінки по знаку Зодіаку

У спеку не варто пити:

- пиво (воно як раз викликає зневоднення) 

- міцна кава (перевантаження судин)

- алкогольні коктейлі (може не витримати серце). А ось сухе біле вино, навпіл розбавлене мінералкою, можна.

Як боротися зі спекою на роботі:

1. При температурі повітря вище +26 градусів кожні півгодини випивайте склянку води.

2. Заведіть на столі невеликий акваріум (можна навіть без риб і без рослин, лише б з водою), нехай випаровує вологу і трохи охолоджує повітря.

3. Купіть простий пульверизатор і обприскуйте простір час від часу холодною водою.

4. Якщо є можливість, покладіть на плечі мокру хустку.

5. Частіше бігайте в туалет і мийте руки до пахв прохолодною водою і вмивайтеся.

6. Хоча б раз на дві години намагайтеся полежати хвилин п'ять - вбережете свої судини від перевантаження.

7. Добре допомагають рослини з великим листям (наприклад, бегонія або фікус): якщо їх облити водою, вони будуть довго залишатися вологими і вгамують жар.

8. Постарайтеся найважливіші справи вирішувати в першій половині дня, поки полуденне сонце не розпекло ваше робоче місце.

Як боротися зі спекою в машині:

1. Повісьте на все скло автомобіля сонцезахисні шторки (на присосках). Їх застосування знизить температуру в салоні на 5-7 градусів.

2. Купіть "дзеркальний" екран на вітрове скло. Тільки встановлюйте його зовні автомобіля (краї затискаються дверима). Якщо встановите екран всередині, левова частка відбитого їм тепла і сонячного світла залишається в салоні.

3. Частіше мийте і поліруйте автомобіль. Чим більше бруду на кузові й склі, тим гірше від них відбивається сонячне світло, і тим швидше вони розпалюються.

4. Не залишайте в салоні автомобіля запальнички та балони під тиском (наприклад, лак для волосся). У спеку вони нерідко вибухають. Також під відкритим сонцем неодмінно зіпсуються залишені в салоні автомобіля аудіокасети та інші пластикові дрібниці.