Фото ілюстративне
24 травня стартувала виборча кампанія позачергових виборів народних депутатів України, які відбудуться 21 липня 2019 року.

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування до 15 липня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Раду: хто увійшов у списки партій

До слова, ЦВК спростила для виборців процедуру тимчасової зміни місця голосування.

Відтепер до заяви про зміну місця голосування не потрібно додавати документи, які підтверджують необхідність такої зміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному змінились адреси виборчих дільниць

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця та може бути викладена у такій формі: «за сімейними обставинами», «у зв’язку з відрядженням», «у зв’язку з виробничою необхідністю», «за місцем роботи», «за місцем навчання», «за місцем фактичного проживання», «у зв’язку із відпусткою», «у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням» тощо.

Для тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси необхідно:

- звернутися у відділ ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або у відділ за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів;
- заява подається виборцем особисто. При звернені у відділ необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Особливістю парламентських виборів є те, що у разі, якщо виборцю тимчасово змінено місце голосування поза межами одномандатного виборчого округу, він отримує лише один бюлетень для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками).

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber