фото ілюстративне
Оскільки позачергові вибори до Верховної Ради призначені на 21 липня, до 10 червня включно всі політичні партії мали право висунути себе та своїх кандидатів на мажоритарних округах для участі у виборах.

До 20 червня у них ще буде час зареєструватись, а до 30 червня навіть знятись із виборів. Особливість цьогорічних виборів – кілька нових політичних сил, а також уже звичні об'єднання дрібних партій для збільшення шансів на проходження в парламент, пише ZN.ua.

Слуга народу

Партія президента Володимира Зеленського презентувала свої списки Національному ботанічному саду ім. Гришка в Києві 9 червня. При цьому відразу опублікували першу сотню.

У першій десятці списку будуть Дмитро Разумков, Руслан Стефанчук, Ірина Венедиктова, Давид Арахамія, Галина Янченко, Михайло Федоров, Олександр Корнієнко, експерт "Центру протидії корупції" Анастасія Красносільська, гендиректор "1+1" Олександр Ткаченко та спортсмен Жан Беленюк.

Також у партії назвали десяток своїх мажоритарщиків, три із яких підуть по столичних округах.

Європейська солідарність

У партії Порошенка після оновлення назви оновили і список. Так окрім самого експрезидента в списку фігурують Андрій Парубій, Ірина Геращенко, ветеран АТО Михайло Забродський, телеведуча Софія Федіна, далі Мустафа Джемілєв, волонтерка Яна Зінкевич, Олег Синютка, Іванна Климпуш-Цинцадзе та Ахтем Чийгоз.

ВО "Батьківщина"

Юлія Тимошенко та її соратники провели з'їзд партії в останній можливий день та презентували лише першу п'ятірку списку. Окрім власне Юлія Тимошенко в списку лідер партії "Основа" Сергій Тарута, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко, Сергій Соболєв та Олена Кондратюк. Решту прізвищ у партії не називали, як і свої висуванців на мажоритарних округах.

Громадянська позиція

Партія йде на вибори разом зі своїми союзниками і партнерами, відповідно до списків увійшли не тільки члени "Громадянської позиції", але й "Народного контролю" Європейської партії України і партії "Рідна країна". Очолив десятку Анатолій Гриценко, далі Дмитро Добродомов, Микола Томенко, Микола Катеринчук, Марина Соловйова, Анатолій Забарило, Петро Ландяк, Микола Ладовський, Єгор Фірсов і екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак. Також партія буде висувати кандидатів на мажоритарних округах.

Опозиційна платформа – За життя

"Опозиційна платформа – За життя" оприлюднила відразу чільну 35-ку. Список очолюють співголови Юрій Бойко і Вадим Рабинович, а далі Віктор Медведчук, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, Василь Німченко, Нестор Шуфрич, Сергій Ларін, Сергій Дунаєв та Тарас Козак.

В планах є і висунути своїх кандидатів на округах, от лише кого де в партії не уточнили.

Голос

Партія співака Святослава Вакарчука новачок у політиці, туди обіцяли не набирати уже чинних депутатів. Свій список партія презентувала на вихідних. Окрім Вакарчука в першу десятку увійшли Юлія Клименко, Кіра Рудик, Ярослав Железняк, Олександра Устінова, Олег Макаров, Ярослав Юрчишин, заступник головного редактора газети "Дзеркало тижня" Сергій Рахманін, Соломія Бобровська та Ольга Стефанишина.

Також 70 кандидатів йдуть від партії по мажоритарці, серед яких вже відомі імена в політиці.

Радикальна партія

Команда Олега Ляшка зібрала до свого складу трохи старих друзів з інших фракцій та оприлюднила свою двадцятку у понеділок. Перший Ляшко, далі Віктор Галасюк, Андрій Лозовий, заступник голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька, депутат з фракції "Народний фронт" Іван Савка, депутат-радикал Олег Авер'янов, Сергій Скуратівський, Дмитро Лінько, Олена Кошелєва, Віктор Вовк, Олексій Ленський.

Також Радикальна партія висунула кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради по 90 одномандатних округах.

Націоналістичний блок

Партії "Свобода", "Національний корпус" і "Правий сектор", "Державницька ініціатива Яроша", "Конгрес українських націоналістів" і "Організація українських націоналістів" підуть на вибори разом. Очолив список лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок, далі Андрій Білецький, лідер партії "Національний корпус", Дмитро Ярош, Андрій Тарасенко, голова партії "Правий сектор", Руслан Кошулинський, Богдан Бенюк, Родіон Кудряшов, Олександр Сич, Пилип Іллєнко та Юрій Сиротюк.

Самопоміч

Список партії очолив мер Львова Андрій Садовий, також до першої десятки потрапили: депутатка Одеської міської ради Ольга Квасницька, антикорупційна активістка Олександра Дрік, харківська волонтерка та депутатка облради Тетяна Бідняк, віцеспікерка Верховної Ради Оксана Сироїд, ветеран АТО Віталій Фидрин, Олег Березюк, Микола Кміть, Тетяна Острікова, Ольга Бабій. Загалом у передвиборчому списку – 106 кандидатів.

Українська стратегія

Прем'єр Володимир Гройсман вирішив йти на вибори із власною партією, при тому без охоплення мажоритарних округів. В список потрапили чинні міністри та депутати. Так окрім самого Гройсмана в списку Лілія Гриневич, Олександр Саєнко, Еміне Джаппарова, Євген Нищук, вінничанин Павло Яблонський, Сергій Марченко, Павло Петренко, народні депутати з фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук і Віктор Єленський.

Народний фронт

Партія Арсенія Яценюка заявила, що на вибори до парламенту висуватиме своїх кандидатів лише по мажоритарних округах і як політсила на вибори не піде. Правда хто і де балотуватиметься поки не оголошували, швидше за все це стане відомо вже за фактом реєстрації кандидатів. При цьому сам пан Арсеній в парламент точно не збирається.

Опозиційний блок

"Опозиційний блок" напередодні виборів об'єднався із деякими проектами олігарха Коломойського. Зокрема в коаліцію до нього ввійшли "Партія миру і розвитку", "Наші", "Відродження" і "Довіряй справам". Таким чином у першій десятці опинилось відразу п'ять мерів. До першої десятки увійшли Євген Мураєв, Вадим Новінський, Олександр Вілкул, міський голова Харкова Геннадій Кернес, мер Одеси Геннадій Труханов, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, депутат Хмельницької обласної ради Уляна Ткаченко, Володимир Пилипенко і міський голова Ужгорода Богдан Андрєєв. Також партія буде пробувати свої сили на низці мажоритарних округів.