Щоб донести до співрозмовника свою незадоволеність, є кілька методів.
Я-повідомлення
Навряд чи хтось із нас здатний сконцентруватися на реальній проблемі і уважно вислухати співрозмовника, коли нас в чомусь звинувачують. Так само й інші: якщо починати діалог з претензій, діалогу не вийде.
Інша справа, якщо говорити так званими я-повідомленнями. Коли ти говориш, що турбує і бентежить саме тебе, це не є посяганням на емоції і територію співрозмовника, а значить він готовий вислухати і, якщо твої почуття йому важливі, йти назустріч.
Менше негативу
Ми розуміємо: ти засмучений. Але якщо хочеться донести своє невдоволення, а не емоції з приводу нього, краще бути раціональними і холоднокровними. Тим більше, що на емоціях діалог швидко переросте у взаємні звинувачення.
Проговори те, що тобі не подобається, без претензій і сліз. Можеш навіть використовувати хитрий психологічний прийом, підсолодити пілюлю компліментом і ласкою, а потім вже, як би ненароком, говорити про те, що тебе хвилює.
Остаточна мета
Вступаючи в діалог, відразу визнач для себе кінцеву мету, з якою починаєш розмову. Це повинно бути просто вибачення? Обіцянка, що подібного ніколи не повториться? Розбір польотів? Компроміс?
Дій і говори тільки виходячи з кінцевої мети, прямо говори, чого ти хочеш. Це допоможе тобі впоратися з емоціями, а співрозмовнику - зрозуміти, чого ти хочеш і дати тобі це.
Готовність до компромісів
Світ не крутиться навколо нас і у кожного своя правда. Якщо ти чимось незадоволений, не факт, що вийде повернути ситуацію так, щоб вона повністю відповідала твоїм бажанням і потребам. Якщо вони суперечать бажанням і потребам іншої сторони.
Коли заводиш подібну розмову, будь готовий не до тотального виконання вимог - ти ж не терорист, а до конструктивного діалогу з пошуком найбільш підходящих обом сторонам компромісів.
4 книги, які допоможуть змінити погляди на життя
6 способів справити приємне враження на співрозмовника