Великдень - одне з найголовніших свят у християн. Щорічно дата Воскресіння Христового змінюється. Чому немає постійної дати для християнської Пасхи? Справа в тому, що дата Великодня залежить від циклів Місяця. Великдень святкують в першу неділю після першого весняного повного місяця, який слідує після 21 березня - весняного рівнодення. Коли святкують Великдень в 2019 році?

 Від дати Пасхи залежить не тільки саме свято, а ще Масляна і початок Великого посту. У 2019 Великдень випадає на 28 квітня. Традиційно за ним піде додатковий вихідний для українців. Коли в 2019 році буде Масляна і почнеться Великий піст?

В цьому році православна Пасха - пізня, тому піст почнеться з приходом весни, втім, як і Масляна.

Масляна в 2019 році розпочнеться 4 березня і триватиме до 10 березня, завершуючи Прощеною Неділею 10 березня.

Після Прощеної неділі починається піст, який триває 7 тижнів. Так Великий піст в 2019 році почнеться 11 березня і закінчиться 27 квітня.

На великодній період випадають і інші важливі релігійні дати:

7 квітня - Благовіщення;

за тиждень до Великодня, в 2019 році це 21 квітня, - Вхід Господній в Єрусалим - в народі це свято називають Вербною неділею.

Після нього починається «страсний тиждень» - з 22 по 27 квітня. В цей тиждень з особливим трепетом готуються до Великодня. Кожен день на великому тижні особливий. Наприклад, в середу прийнято сповідатися, в четвер - прибирати, в суботу - пекти паски.

Коли католицький Великдень?

Іноді католицька і православна Пасхи збігаються. Але найчастіше вони святкуються в різні дні. Пов'язано це з використанням різних календарів літочислення. У 2019 католицький Великдень святкуватимуть за тиждень до православного - 21 квітня.

 Коли не можна вінчатися? Церковний календар весіль 2019

17 прикмет, які точно привернуть удачу і багатство: це варто перевірити