Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Костел святого Антонія: культова споруда на Рівненщині [ФОТОРЕПОРТАЖ]

Костел святого Антонія: культова споруда на Рівненщині [ФОТОРЕПОРТАЖ]

Великі Межирічі у Корецькому районі відомі не тільки маєтком Стецьких, а й величною спорудою, яку будували майже 25 років. Що лишилося до наших днів, дивимося далі...

Стоїть кам'яний костел святого Антонія на місці, де був збудований Костянтином Острозьким дерев'яний храм, який згорів у 1601 році. Будівництво святої споруди розпочали в 1702 році і завершили у 1725 році. Будували костел за кошти, які виділив Єжи-Домінік Любомирський – краківський староста та тогочасний володар села.

pic

pic Разом з костелом, за гроші Любомирських, був побудований колегіум ордену піарів. У 1784 рік в школі навчалося 250 учнів. На першому поверсі в будівлі знаходився екзаменаційний зал, а другому була бібліотека.

pic

pic В 1809 році через пожежу храм було дуже пошкоджено, а вже в 1857 році його реконструювали.

pic Тадеуш Чацький в першій половині ХІХ століття у школі піарів створив гімназію. Але в 1832 році її закрили росіяни, а вже після Другої світової війни вони закрили й двері святині.

pic Довгий період часу костел засипали місцеві жителі горами сміття. Згодом знайшлися небайдужі містяни, які розчистили приміщення і зачинили для вандалів двері.

pic Варто зазначити, що в середині костелу збереглося чимало деталей, які допомагають відтворити атмосферу минулих часів. Адже відомо, що меси тут раніше відбувалися під звуки органу.

pic

pic

pic

pic

pic

pic

pic

pic

pic Велична пам'ятка архітектури, яка є чи не єдиною у своїх масштабах на Рівненщині святинею, підкорилася часу. Ймовірно знайдуться небайдужі люди, які відновлять і відкриють двері споруди для любителів історії краю. А поки що можна прогулятися навколо костелу і на власні очі оцінити його велич. В статті використані фото проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина" ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рівненщина містична: таємниці костелу святого Антонія [ВІДЕО]

Інші статті:

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту дозволяється лише при дотриманні правил використання матеріалів. Редакція сайту залишає за собою право видаляти коментарі, які принижують честь і гідність людини, містять заклики до насильства, пропагують расову та національну ворожнечу, не відповідають морально-етичним нормам. © ГО ІА «Рівнеінформ»

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: