Для отримання пера можна садити як насіння, так і цибулю-сівок, а ось для вирощування головки, повинна проводитися тільки посадка цибулі-сівка навесні, насіння для цих цілей не підійдуть. Якщо великі цибулини посадити на третій сезон, можна буде отримати насіння, з яких виросте сівок. Таким чином, циклічний процес зростання і розмноження цибулі повторюється.

ПОСАДКА ЦИБУЛІ НАВЕСНІ НА ГОЛОВКУ

Приблизні терміни посадки - це кінець квітня-початок травня, але за умови, що грунт буде прогрітий більш ніж на 12 градусів. Посадивши цибулю-сівок навесні в холодну землю, варто очікувати утворення безлічі стрілок, які значно погіршують якість готового продукту. Пізня висадка призводить до повільного розвитку рослини через нестачу в грунті вологи. Показником для посадки цибулі-сівка навесні може стати цвітіння черемхи, але це відноситься не до всіх регіонів.

ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА РОСЛИНОЮ

• Цибуля любить сонячне світло, тому кращий урожай дає на ділянках, що немають затінення.

• Суглинні грунти, багаті на органіку, є найкращим місцем для посадки цибулі. Кислий склад грунту для його вирощування не дуже підходить, тому його часто вапнують.

• Перші 1,5 місяці після посадка цибулі навесні його полив здійснюється раз на 6-8 днів. У момент утворення і дозрівання цибулин зрошення не бажано. І лише при загальній посухи, поливи поновлюються, щоб не дати рослині засохнути. Про нестачу вологи для рослини можуть сигналізувати трохи бліді пір'я, що зігнулись. А на її надлишок буде вказувати світло-зелений колір пера.

• Цибуля краще росте, якщо перед ную, на висадженому місці росли помідори, капуста, горох або боби. Ні в якому разі не варто садити цибулю на тих місцях, де в минулий сезон ріс часник, огірок або сама цибуля, а також морква.

• Посадка цибулі на ріпку навесні здійснюється за схемою: 20-25 см між рядками і 5-10 см між головками. Головки, що були посаджені близько одна до одної, можна в процесі росту проріджувати, вириваючи проміжні рослини для вживання в їжу.

• Глибина посадки цибулі-сівка навесні становить 4-4,5 см, таким чином, шар грунту над хвостиком має бути від 2 до 2,5 см.

• Профілактика захворювань для цибулі, висадженої навесні, полягає в обприскуванні 15-сантиметрових рослин антигрибковим засобом, співвідношення якого: вода - 5 літрів, мідний купорос - 0,5 чайної ложки, господарське рідке мило - 0,5 столової ложки. Вражати рослини можуть: чорна цвіль, шейковая гниль, іржа та інші хвороби.посадка цибулі

ПОСАДКА ЦИБУЛІ-СІВКА НАВЕСНІ НА ГОЛОВКУ

Підготовка цибулі до посадки навесні починається з його сортування. Весь сівок поділяють на три групи за величиною, робиться це для рівномірності наступних сходів.

Відсортувавши сівок і відкинувши всі погані цибулини, його слід просушити при температурі 30-35 градусів протягом 3-4 днів. Але це в тому випадку, якщо саджанці зберігалися не в теплому приміщенні, а були занесені з місця зимового зберігання, де температура, нижче, ніж 16 градусів.

Після прогрівання сівка можна проводити посадку цибулі навесні на головку, але деякі садівники-любителі крім цього замочують головки в розчині добрив на 8-10 годин, а потім, на 5 хвилин занурюють у розчин мідного купоросу і тільки після цього, промивають і висаджують.

Удобрюють цибулю, посаджену навесні в три етапи. Перша підгодівля здійснюється ще до висадки в грунт. Друга - після того, як листя виростуть на 10 см від землі. Третя підгодівля виконується, коли посаджена цибуля-сівок досягає розмірів з волоський горіх.

ПОСАДКА ЦИБУЛІ НА ПЕРО НАВЕСНІ З СІВКА

Всі підготовчі роботи по посадці цибулі на перо навесні з сівка здійснюються так само, як і при вирощуванні овочу на головку. Терміни посадки цибулі-сівка навесні на перо можуть трохи відрізнятися, якщо рослина висаджується спочатку під плівку. Тобто, це можно зробити раніше. Інтервал висадки може теж трохи відрізнятися, пір'яний севок садять густіше, ніж той, що вирощують на головку. Шукаючи відповідь на питання, як правильно садити цибулю навесні на перо знайте, що технологія практично не відрізняється від стандартного посіву цибулі на головку.

ПОСАДКА ЦИБУЛІ НАСІННЯМ НАВЕСНІ

Посадка цибулі насінням навесні може здійснюватися як на перо, так і на сіянку. Техніка висадки особливо не відрізняється. Посадка цибулі чорнушки навесні проводиться за схемою: відстань між рядками - 15 см, а між рослинами - 1-1,5 см. Але в основному техніка висадки відстані між рослинами не витримується і насінням густо засипається весь рядок, а після сходів, зайві рослини видаляються. Це дозволяє не проводити стандартну підготовку цибулі до посадки навесні і перевіряти насіння на схожість.

Удобрюють і доглядають за цибулею, що посаджена на пір'я навесні, так само, як і за тим, що вирощується на головку.

Джерело